Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Jak pomagamy

Każdego roku wspieramy 500–700 osób. To dzieci, młodzież, seniorzy, ale i ludzie w tzw. sile wieku. Niektórzy czują się samotni, inni przeżywają kryzysy, a jeszcze inni chcą z nami rozwijać pasje, zdobywać wiedzę i nawiązywać nowe relacje. Pomagamy na miarę naszych możliwości dzięki Darczyńcom i Wolontariuszom. Dokładamy starań, by każda osoba, która zgłosi się do nas w potrzebie, otrzymała to, czego potrzebuje.

 

JAK POMAGAMY?

Pomoc terapeutyczna

 

  • Zapewniamy opiekę psychologiczną, psychiatryczną i psychoterapeutyczną. Uzupełniamy ją o warsztaty rozwojowe i wzmacniające.
  • Organizujemy zajęcia z hipoterapii, bo obcowanie z koniem koi emocje, pomaga przełamywać lęki i przynosi mnóstwo radości.
  • Jesteśmy czujni – gdy pojawia się kryzys (covid, wojna), reagujemy NATYCHMIAST. Układamy plan, budżet, pozyskujemy wolontariuszy. W każdym człowieku widzimy brata i siostrę :)
  • Organizujemy grupy wsparcia i samopomoc. W projekcie “Mamy siebie” seniorzy wspierali seniorów.

 

Działania edukacyjne i rozwojowe

 

  • Odpowiadamy na potrzeby ludzi i wyzwania współczesności. Dla seniorów organizujemy m.in. zajęcia z zakresu nowych technologii. Nasze warsztaty Okno na Świ@t i zajęcia z użytkowania smartfona to był absolutny HIT!
  • Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie, więc dbamy o edukację najmłodszych. Organizujemy warsztaty międzypokoleniowe, żeby dzieci i młodzież czerpały z doświadczenia seniorów. Edukujemy z zakresu zachowań proekologicznych, antydyskryminacyjnych czy uwrażliwiających na potrzeby drugiego człowieka.
  • Organizujemy cykle spotkań dla dziewczynek, nastolatek, kobiet, osób identyfikujących się z płcią żeńską i osób niebinarnych.
  • Proponujemy twórcze działania, gimnastykę umysłu i relaks w ramach projektu Wciąż Mamy Siebie. To spotkania dla osób w każdym wieku, które chcą się rozwijać, poznawać nowych ludzi oraz spędzać czas w sposób atrakcyjny i efektywny.

Wsparcie socjalne

 

  • Przekazujemy fundusze na dożywianie dzieci w ramach Pajacykowej Sieci Pomocowej. Dla niektórych obiad w szkole to jedyna szansa na ciepły posiłek. Ich rodziny są “zbyt bogate” na pomoc systemową, a jednocześnie nie stać ich na zapewnienie pełnowartościowego żywienia. Przeczytaj historię Oli i Michała.
  • Oferujemy pomoc materialną dla osób w kryzysie bezdomności, samotnych i ubogich. Zapewniamy jedzenie, sprzęt AGD i RTV, ubrania. Pomagamy w wyprowadzaniu psa na spacer i zwyczajnie odwiedzamy. Pijemy herbatkę, tworzymy rękodzieła, zabawiamy rozmową. Bo każdy człowiek potrzebuje OBECNOŚCI!

 

 

 Konsultacje prawne

Gdy losy się komplikują, a na drodze stają paragrafy, zapewniamy pomoc prawną. Współpracujemy z prawniczką, Katarzyną Karpacką. Nasi podopieczni mogą liczyć na porady z w sprawach rodzinnych, spadkowych i mieszkaniowych.

 

Ty też możesz pomóc. Sprawdź, jak!