Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Senior - Junior

Senior junior 2

 

Program Senior-Junior realizowany przez Fundację Robinson Crusoe we współpracy z MOPS w Łodzi oraz Fundacją "W Człowieku Widzieć Brata"

Młodzież w wieku 16-18 lat wychowująca się w domu dziecka lub rodzinie zastępczej stoi przed ważnym wyzwaniem, jakim jest rozpoczęcie samodzielnego, dorosłego życia w naturalnym środowisku społecznym. Aby ich wesprzeć w tym pełnym wyzwań procesie, poszukujemy Mentorów, czyli przyjaznych i mądrych dorosłych, którzy - po gruntownym przygotowaniu - będą towarzyszyli młodym w okresie wchodzenia w dorosłe życie. Jednocześnie formalnie staną się opiekunami usamodzielnienia i pomogą młodym opracować Indywidualny Program Usamodzielnienia.

MENTOR - osoba dorosła, w szczególności seniorka/senior lub osoba tuż przed rozpoczęciem wieku emerytalnego, która formalnie będzie opiekunem usamodzielnienia. To w praktyce oznacza wspieranie młodych ludzi we wchodzeniu w dorosłość. To przede wszystkim przyjazny dorosły,  który jest gotowy podzielić się swoim wolnym czasem, życzliwością, mądrością, cierpliwością i zaangażowaniem

 

JUNIOR – młody człowiek w wieku 16-18 lat, który przygotowuje się do opuszczenia instytucji pieczy zastępczej i rozpoczęcia samodzielnego życia między nami.

Wszystkich, którzy mają ochotę do nas dołączyć i zasilić grono mentorów lub juniorów, zapraszamy do kontaktu.

 

Więcej informacji:

Opiekunka relacji: Oksana Hałatyn-Burda
o.halatyn-burda@fundacjarobinson.org.pl

tel. 691 051 702

Koordynatorka lokalna: Dorota Piskorska
d.piskorska@fundacjarobinson.org.pl
tel. 509147833