Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Seria inspirujących spotkań w ramach projektu "Mamy Siebie"

Misy seniorz

 

Łódzcy seniorzy chcą być aktywni! 
Za nami seria spotkań informacyjnych dla łódzkichsenior ów, którzy chcieli wziąć udział w projekcie "Mamy Siebie ! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia". 
Na spotkanie w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, Libelta 16 przyszło kilkanaście pań i tylko jeden senior. Większość z najbliższej okolicy na Bałutach. Ale byli i tacy, którzy są gotowi dojeżdżać, bo chcą skorzystać z przygotowanych przez nas warsztatów. Najmłodsze z naszych kandydatek są po sześćdziesiątce. Najstarsze  mają nawet po 20 lat więcej. Ale niezależnie od wieku wszyscy zainteresowani chcą wyjść do ludzi, mieć z kim pogadać i zaangażować się we wspólne działania. 

 Z kolei podczas spotkania informacyjnego w Miejscu Spotkań - społecznym domu kultury, przyszli kursanci mogli doświadczyć czegoś nowego. Tym razem testowali misy, gongi, dzwonki wietrzne i oceaniczny bęben, którego szum w kilka chwil sprowadził dźwięk morza do sali na Starym Polesiu, a także próbowali odnależć się w assanach :)

Oprócz jogi i masaży dźwiękiem odbywać się  będą  w tym miejscu także dwa inne warsztaty: gimnastyka umysłu, która pomoże seniorom ćwiczyć pamięć, koncentrację i skojarzenia, oraz zajęcia rękodzielnicze, dzięki którym uczestnicy pobudzą swoją twórczą naturę, a przy okazji potrenują zdolności manualne. 

Spotkania cieszyły się dużą popularnością, telefon nie przestawał dzwonić co ogromnie nas cieszy. Do zobacznie w listopadzie na wspólnych zajęciach.

Wszelkie realcje z warsztatów znajdziecie tutaj Mamy Siebie oraz na stronie FB Mamy Siebie

Dziękujemy Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora Czas Seniora Liebelta 16

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora Rzgowska 170 oraz Miejsce Spotkań ul. Strzelców Kaniowskich 9

Na zdjęciu Sylwia Kwiatkowska wraz z przyszłymi uczestniczkami projektu Mamy Siebie oraz misy, gongi i bębny