Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

TWORZYMY BEZPIECZNĄ PRZESTRZEŃ DLA NASTOLATEK!

5

 

Czy nieistniejący plecak może stać się inspiracją do opowiadania o sobie i swoich emocjach? Okazuje się, że może. Zwłaszcza jeśli w jednym pomieszczeniu spotka się kilka lub kilkanaście nastoletnich dziewcząt oraz fajna psycholożka.

Od takich właśnie plecaków młode damy rozpoczęły sobotnie spotkanie z cyklu „W głowie się nie mieści”. Pracowały w parach, w których w ogóle się nie znały. I miały zaprojektować plecak dla swojej warsztatowej partnerki, właściwie nic o niej nie wiedząc. A później przygotowały pytania, by lepiej się poznać i opowiedzieć o własnych potrzebach, nie tylko tych plecakowych.

Bo właśnie taka jest idea stworzenia naszej fundacyjnej grupy dla nastolatek. Chcemy, by mogły one spotykać się w przestrzeni, w której czują się bezpiecznie, i swobodnie mówić o różnych trudnościach, emocjach, stresie, przygnębieniu, zmęczeniu, ale także o własnych marzeniach i potrzebach.

Z rozmów z dziewczynami wiemy, że chcą przychodzić na spotkania, na których mogą odpocząć. Od szkoły, od rodziny. Nie chcą więcej pouczania i słuchania wykładów. Potrzebują czegoś zupełnie innego. No i czasem muszą sobie po prostu ponarzekać na rodziców.

Już dziś zapraszamy na 2 najbliższe spotkania z cyklu „W głowie się nie mieści”: 12.02. i 12.03. w godz. 13-15 w Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu przy ul. Strzelców Kaniowskich 9.

Chłopcom tym razem dziękujemy. Za to czekamy na zgłoszenia od nowych uczestniczek.

Drodzy Rodzice i Krewni, Nauczyciele i Szkolni Pedagodzy, opowiedzcie o naszych działaniach dziewczynom w wieku 13-16 lat ze swojej rodziny, szkoły, podwórka.

Warsztaty są bezpłatne. Prowadzi je psycholożka Wiola Firaza.

Zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/RCDDndqB7U3iEw267

Więcej informacji: 509 374 994.

 

Załączniki

 

Thumb 1