Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

POSZUKUJEMY SENIORÓW 65+, KTÓRZY NIE WYCHODZĄ Z DOMÓW!

Eberhard grossgasteiger iifldqmxpiw unsplash

 

Jedną z grup, dla których stworzyliśmy projekt „Mamy Siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia” są niesamodzielne osoby 65+, a zwłaszcza 80+. Takie, które nie opuszczają swoich domów i są zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu niepełnosprawności, złego stanu zdrowia, ograniczonej samodzielności, trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, dodatkowo pogłębionej przez pandemię.

10 takich seniorów będziemy odwiedzać raz w miesiącu przez pół roku (od kwietnia do września), by ich wysłuchać, porozmawiać, a przy okazji być może także potrenować wspólnie umysł i wykonać proste prace rękodzielnicze. Każda wizyta potrwa 2 godz. Oprócz niej zapewniamy także wsparcie psychologiczne (zarówno seniorom, jak i ich rodzinom).

Na domowe wizyty będą chodzić zawsze 2 osoby: Oksana Hałatyn-Burda, szefowa Fundacja "W Człowieku Widzieć Brata", oraz jedna wolontariuszka.

Wolontariuszkami zostaną uczestniczki trwającej obecnie pierwszej części projektu. To łodzianki 60+, które chodzą na 4 rodzaje warsztatów (gimnastykę umysłu, masaże dźwiękami mis i gongów, rękodzieło oraz warsztaty kulinarne/jogę). Warsztaty mają wzmocnić ich poczucie wartości i pomóc im odzyskać wiarę we własne możliwości.

Wiemy, że już tak się dzieje. A dzięki temu będą oni mogli w naturalny sposób wykorzystać swoje mocne strony i umiejętności, by podzielić się nimi z mniej samodzielnymi seniorami w wieku 65+ (zwłaszcza 80+), którzy z powodu sytuacji zdrowotnej lub rodzinnej pozostają w domu.

Młodsi seniorzy w roli wolontariuszy staną się dla swoich starszych koleżanek i kolegów z projektu łącznikiem ze światem zewnętrznym.

Zapisy telefonicznie w godz. 12-18 – 509 147 833.

Zdj. unsplash