Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

POSZUKUJEMY PILNIE WERSALKI DLA WIKI I JEJ SYNKA ORAZ PARU INNYCH RZECZY!

Rostyslav savchyn chnabemexca unsplash  1

 

Wika z małym synkiem oraz swoją 12-letnią siostrą to kolejna rodzina, która uciekła przed wojną z Ukrainy i dotarła do Łodzi. Mieszka jeszcze w Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu, ale już odświeżamy dla niej niewielkie mieszkanie na Bałutach.

Dlatego pilnie potrzebna jest 2-osobowa nieduża wersalka. Jeśli ją znajdziemy, to już w środę rodzina Wiki będzie mogła się przeprowadzić.

 

Z rzeczy poszukiwanych „na już” przyjmiemy dla nich także: odkurzacz, nieduże lampy sufitowe do pokoju i kuchni oraz pojemny regał lub komodę.

Obecnie wspieramy wraz ze Społecznie Zaangażowani już kilkadziesiąt osób z Ukrainy. Gościmy je w Miejscu Spotkań, szukamy i wyposażamy dla nich mieszkania, pomagamy przy przeprowadzkach, w znalezieniu szkół i przedszkoli dla dzieci oraz dostarczamy jedzenie, ubrania i wiele innych rzeczy.

Karina, mama 4,5-letniego Nikity, jest z zawodu fryzjerką, szuka pracy, ale zanim ją znajdzie, chce działać i korzystać ze swoich umiejętności, a przy tym szlifować język polski.

Rzeczy potrzebne dla Kariny i Nikity to:nożyczki fryzjerskie degażówki, maszynka do strzyżenia włosów, piżama chłopięca 116/122 cm oraz spodnie w tym samym rozmiarze, czapka wiosenna i plecaczek do przedszkola, spodnie damskie i podkoszulki rozm. 42/44, maszynka do mielenia mięsa (może być ręczna).

Z kolei Natalia, jej siostry i mama planują rozkręcić się gastronomicznie. Wszystkie panie z tej rodziny planują robić domowe pierogi i ciasta.

Potrzebne są im do tego:2 lub 3 silikonowe stolnice i wałki, nóż do ciast, maszynka do mielenia mięsa.

 

Oprócz darów z tej listy potrzebne są: żarówki z małymi i dużymi gwintami, szczotka i szufelka, kołdry i poduszki oraz powłoczki, papier toaletowy, wiosenne damskie ubrania w rozmiarach M i L, buty 38, 39 i 40 i chłopięce buciki rozm. 27.

Dary (koniecznie z jednym z dopisków: DLA KARINY, DLA NATALII lub DLA WIKI) można przynosić do:

Miejsce Spotkań ul. Strzelców Kaniowskich 9, w godz. 8-20

Biblioteka Słówka ul. Boya-Żeleńskiego 15, w godz. pracy biblioteki

Kontakt: Oksana Hałatyn-Burda 669 322 406

Zbieramy również jedzenie: sery, masła, jogurty, wędliny, warzywa, owoce.

Jedzenie możesz przynieść bezpośrednio do nas lub wpłacić dowolną kwotę na żywność dla ukraińskich rodzin z dziećmi na nasze subkonto: 80 1050 1461 1000 0090 8156 0048.