Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

KOLEŻANKI Z PODSTAWÓWKI SPOTKAŁY SIĘ W NASZYM PROJEKCIE PO 50 LATACH!

1

 

Ostatni raz widziały się pod koniec VIII klasy szkoły podstawowej. Tej na dawnej ul. Nowotki, róg Kilińskiego. Miały 14 lat z hakiem. Chodziły wówczas do jednej klasy i nawet razem śpiewały w zespole. A później ciach, kontakty się urwały i zrobiło się z tego równo pół wieku przerwy. Aż do teraz.

Pani Mariola uczestniczy w projekcie „Mamy Siebie!” od samego początku. Mieszka na Starym Polesiu, więc zapisała się na zajęcia organizowane przez nas w jej okolicy, czyli w Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury. Pani Mira dołączyła do grupy dopiero niedawno. Na jodze położyła się obok pani Marioli. A jak już usłyszała jej imię i spojrzała na twarz, to wszystko stało się jasne. – Wymieniła moje nazwisko. To ze szkoły, panieńskie. Skojarzenie kim jest, zajęło mi dłuższą chwilę, ale ostatecznie ja też przypomniałam sobie nawet nazwisko mojej dawnej koleżanki – relacjonuje pani Mariola.

Po zajęciach panie poszły na długi spacer. – Pogadałyśmy sobie o tych 50 latach. Powspominałyśmy dawne czasy i znajomych. Z niektórymi osobami Mira ma kontakt do dziś. Jeszcze nie wszystko sobie opowiedziałyśmy. Może nawet zorganizujemy spotkanie w jakimś większym gronie – opowiada pani Mariola.

No i sami powiedzcie, czy to może być przypadek, że projekt „Mamy Siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia” tak pięknie łączy ludzi?

Projekt „Mamy Siebie!” realizujemy z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG.

Na zdj. seniorki i senior z grupy „Mamy Siebie” w Miejscu Spotkań