Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

AMAZON SFINANSOWAŁ UROCZYSTE SPOTKANIE SENIOREK I SENIORÓW!

15

 

Zaczęło się od przystawek. A było ich sporo. Później wkroczyli kelnerzy i podali danie główne – autorską wariację szefa kuchni na temat bożonarodzeniowych smaków z rybą w roli głównej. Po obiedzie był czas na rozmowy i kawę. A wtedy na sali zapanował gwar, bo spotkanie nie należało do kameralnych.

      

         

      

      

      

      

Zaprosiliśmy na nie ponad 50 seniorek i seniorów związanych z naszą fundacją. Część z nich to uczestniczki i uczestnicy projektu „Mamy Siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia”. A pozostałe osoby już od dawna angażują się w różne działania w fundacyjnym klubie seniora.

Jak już nasi goście odsapnęli po posiłku, to zabraliśmy się za spalanie kalorii. Tańce w kręgu poderwały z krzeseł niemal wszystkie panie. Za to panowie woleli pozostać obserwatorami. Były rytmy z kultury żydowskiej oraz z różnych obszarów Bałkanów, m.in. chorwackie i tureckie. Nic dziwnego, bo wspólną zabawę z tańcami w kręgu poprowadziło polsko-greckie małżeństwo z Łodzi: Danuta Stogidis i Panagiotis Stogidis.

      

      

      

Na tańcach wcale się nie skończyło. Jak się już nimi porządnie wszyscy zmęczyliśmy, to zasiedliśmy do deseru. A na koniec rozdaliśmy kosmetyki podarowane przez firmę Rossmann.

Noworoczne spotkanie w hotelu Double Tree by Hilton to część akcji „Gwiazdka z nieba”, którą mogliśmy zorganizować i sfinansować dzięki darowiźnie przekazanej przez firmę Amazon. Poprzednio dzięki Amazonowi zaprosiliśmy równie liczną grupę łodzianek i łodzian 60+ na warsztaty i zwiedzanie Fabryki Bombek w Piotrkowie.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Darczyńcy za ten piękny finansowy podarunek. Sprawił on wielką radość łódzkim seniorkom i seniorom, z których spora grupa mierzy się na co dzień z dużymi wyzwaniami z powodu chorób, samotności oraz trudnej sytuacji finansowej. Takie akcje jak „Gwiazdka z nieba” to dla nich odskocznia od codzienności i możliwość powrotu do życia towarzyskiego.