Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Realizatorki "Mamy Siebie!"

Oksana Hałatyn-Burda – prywatnie żona od prawie 20 lat oraz mama Nadii i Mai, a zawodowo prezeska zarządu Fundacji „W Człowieku Widzieć Brata”, animatorka, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych, instruktorka jogi śmiechu i członkini grupy Foodsharing Łódź. Prowadzi warsztaty rozwojowe zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla seniorek i seniorów. Stworzyła wiele projektów międzypokoleniowych. W 2018 r. została laureatką plebiscytu Kobieta Niezwykła 2018 – za działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Podczas projektu „Mamy Siebie!” będzie pełnić 2 role. W części dla aktywnych osób 60+ poprowadzi warsztaty rękodzielnicze oraz gimnastykę umysłu, a w etapie skierowanym do niesamodzielnych seniorek i seniorów 65+ (a zwłaszcza 80+) będzie odpowiadać za wyjścia „w teren” wraz z wolontariuszkami do domów osób potrzebujących wsparcia.

 

Dorota Piskorska – prywatnie szczęśliwa partnerka i mama rocznej Niny, z wykształcenia i zawodu psycholożka i socjoterapeutka. Jest także absolwentką studiów podyplomowych Life Coaching na Uniwersytecie Łódzkim. Doświadczenie w realizacji pomocy psychologicznej dla opiekunów osób niesamodzielnych i/lub niepełnosprawnych zdobyła m.in. w projektach Opiekuńcza Łódź, Przepis na opiekę i Opiekuńcza Łódź Bis.

W projekcie „Mamy Siebie!” pełni rolę koordynatorki oraz zapewnia wsparcie psychologiczne seniorkom i seniorom, a także ich bliskim.

 

Sylwia Kwiatkowska – prywatnie i zawodowo pasjonatka muzykoterapii i ayurwedy. nauczycielka Vedic Art 1. stopnia (u Jacka Poteralskiego), 2. stopnia (u Haliny Łuckiej) i online (u Ani Witwizkiej) oraz kursu dla rodzin i dzieci (u Ranni Crossler i Pauliny Mazurek). Jest muzykoterapeutką stosującą masaż dźwiękiem w profilaktyce zdrowia, rehabilitacji i terapii, wykorzystującą gongi w relaksacji i terapii (kursy w Viriama, u Małgorzaty Kronenberger). Pasjonuje ją zdrowy styl życia w zgodzie z rytmem natury. Czas wolny uwielbia spędzać wśród przyrody, uprawiając własny ogródek (nawet jeśli tworzy go kilka doniczek na balkonie).

Uczestniczki i uczestników projektu „Mamy Siebie!” będzie zabierać co tydzień w fascynującą podróż po świecie dźwięków mis i gongów. Wyczarowując dla nich (co tydzień nieco inne) głębokie i kojące tony, postara się jak najlepiej pomóc w łagodzeniu dolegliwości typowych dla wieku senioralnego, takich jak bezsenność czy kłopoty ze stawami.

 

Agnieszka Bocian – jest absolwentką pielęgniarstwa, pedagogiki i dietetyki, a obecnie studiuje jeszcze psychologię. Na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Wojewódzkim Ośrodku Diabetologii i Chorób Metabolicznych w Łodzi z osobami chorującymi na cukrzycę. Dlatego wie, jak ważne jest właściwe komponowanie posiłków oraz dostosowanie ich do własnego stanu zdrowia. Ma 2 dorosłych dzieci, a jej codzienność poza pracą wypełniają jogging, medytacja, spacery i książki.

Podczas projektu „Mamy Siebie!” poprowadzi warsztaty kulinarne w obu Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora. Na swoich zajęciach łączy wiedzę teoretyczną z praktyczną nauką przygotowania prostych, a jednocześnie zdrowych posiłków.

 

Mariola Warszewska – prywatnie mama 18-letniej Rozalii oraz pasjonatka zielarstwa i medycyny chińskiej, a zawodowo dyplomowana instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Częstochowskiej oraz uczestniczka kursu nauczycielskiego Introductory I/II wg metody Iyengara. Jest również adeptką kursów jogi dla kobiet w ciąży i dzieci. Jej misją jest praca z ludźmi, która rozwija uważność, wyrozumiałość, otwartość serca i radość z praktykowania jogi. Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć ruchowych dla seniorek i seniorów.

W projekcie „Mamy Siebie!” będzie spotykać się z grupą zapisaną do Miejsca Spotkań, gdzie poprowadzi gimnastykę z elementami jogi.

 

Wioleta Firaza – jako mama 7-letniego Nikodema pasjonuje się filozofią Rodzicielstwa Bliskości oraz Systemem Wewnętrznej Rodziny. Jest psycholożką, współzałożycielką polskiego oddziału organizacji Design for Change wspierającej dzieci chcące zmienić świat oraz współautorką książeczek dla dzieci z serii „Rodzina Treflików”. Interesuje ją praca z ciałem i taniec intuicyjny. W wolnym czasie maluje, rysuje i śpiewa. W Fundacji „W Człowieku Widzieć Brata” prowadzi m.in. grupę wsparcia dla nastoletnich dziewcząt.

Jest opiekunką wolontariatu i prowadzi spotkania wspierające dla grupy seniorek-wolontariuszek podczas drugiego etapu projektu „Mamy Siebie!”.

 

Karolina Tatarzyńska – z zamiłowania mama Fryderyka, Ester i Miriam. Jej pasja to joga oraz kino z wysokiej półki, najchętniej oglądane w Charliem. Z wykształcenia etnolożka i antropolożka kultury, z zawodu dziennikarka. Przez kilka lat pisała dla łódzkiej „Wyborczej”, a obecnie współtworzy kampanię społeczną Rodzina Jest dla Dzieci, która promuje rodzicielstwo zastępcze oraz szuka rodzin i wolontariuszy dla dzieci z łódzkich domów dziecka.

W projekcie „Mamy Siebie!” jest odpowiedzialna za promocję, rekrutację uczestniczek i uczestników oraz współtworzenie strony i facebookowego profilu fundacji.