Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

O Nas

ZARZĄD

  • Oksana Hałatyn-Burda (prezeska zarządu fundacji) - animatorka, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych, instruktorka jogi śmiechu. Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi. Pomysłodawczyni wielu projektów międzypokoleniowych. Członkini grupy Foodsharing Łódź. Laureatka plebiscytu Kobieta Niezwykła 2018 – za działalność na rzecz lokalnej społeczności.  

Oksana Hałatyn-Burda

  • Tomasz Firaza (wiceprezes zarządu fundacji) - ukończył wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Łódzkim. Od lat gra w koszykówkę, uprawia lekką atletykę. Bierze udział we wszelkiego typu imprezach biegowych: ulicznych, przełajowych, górskich, ultramaratonach, biegach na orientację i charytatywnych na terenie całej Polski. 

Tomasz Firaza

  • Justyna Wnęk (wiceprezeska zarządu fundacji) - zajmuje się marketingiem, public relations. Pasjonatka psychologii, realizująca się również w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Niepoprawna optymistka, dla której każdy dzień to pretekst do ulepszania otaczającej rzeczywistości.

Justyna Wnęk

 

Rada Fundacji

  • Katarzyna Grzybowska

  • Maria Szandrocha

  • Julia Soja

 

NASI WSPÓŁPRACOWNICY

  • Dorota Piskorska - psycholożka, socjoterapeutka, absolwentka studiów podyplomowych Life Coaching na Uniwersytecie Łódzkim, doświadczona w realizacji pomocy psychologicznej dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych/niepełnosprawnych w ramach projektów "Opiekuńcza Łódź", "Przepis na opiekę", "Opiekuńcza Łódź Bis".

Dorota Piskorska
 

 

 

 

  • Sylwia Kwiatkowskanauczycielka Vedic Art 1. stopnia (u Jacka Poteralskiego) i 2. stopnia (u Haliny Łuckiej) i online (u Ani Witwizkiej) oraz kursu dla rodzin i dzieci (u Ranni Crossler, Pauliny Mazurek). Muzykoterapeutka - masaż dźwiękiem w profilaktyce zdrowia, rehabilitacji i terapii, wykorzystanie gongu w relaksacji i terapii, muzykoterapia i masaż dźwiękiem z dziećmi (kursy w Viriama, u Małgorzaty Kronenberger).

Sylwia Kwiatkowska

 

  • Mariola Warszewska - dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga AZS Politechniki Częstochowskiej oraz uczestniczka kursu nauczycielskiego Introductory I/II wg metody Iyengara. Adeptka kursów jogi dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Jej misją jest praca z ludźmi, która rozwija uważność, wyrozumiałość, otwartość serca, radość z praktykowania jogi.

  • Wioleta Firaza - psycholożka. Pasjonuje się filozofią Rodzicielstwa Bliskości oraz Systemem Wewnętrznej Rodziny. Jest m.in. współzałożycielką polskiego oddziału organizacji Design for Change wspierającej dzieci chcące zmienić świat. Współautorka książeczek dla dzieci z serii "Rodzina Treflików".

Wioleta Firaza

 

MISJA

Naszą misją jest aktywne włączanie społeczne osób wykluczonych, ale także osób z grup narażonych na ryzyko wykluczenia społecznego (m.in. rodzice samodzielnie wychowujący dzieci, osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności, osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy, dzieci i młodzież z rodzin wieloproblemowych, osoby zamieszkujące schroniska dla bezdomnych, chorzy, rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej) oraz pomoc/wspieranie tych osób w realizacji samodzielnego i opartego na równych prawach życia między nami.

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Nasi podopieczni to osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożone wykluczeniem społecznym. Dostrzegamy i podkreślamy, że trudne sytuacje mogą dotknąć każdego, bez względu na wiek, poglądy, miejsce zamieszkania czy też status materialny. Wspieramy ich, a jednocześnie działamy na rzecz odkłamania ich wizerunku. Oferujemy im pomoc rzeczową i materialną, bo w wielu przypadkach to ona jest najważniejsza, ale również programy profilaktyczne, rozwojowe i edukacyjne, a przede wszystkim działania rozwijające umiejętności, wspierające samodzielność. Nasze działania to m.in.

* pomagamy osobom wychodzącym z bezdomności w usamodzielnianiu się i urządzaniu mieszkań socjalnych;

* wspieramy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej w codziennej egzystencji;

* organizujemy warsztaty i projekty międzypokoleniowe;

* prowadzimy zajęcia dla seniorów, szczególnie osób samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej;

* jesteśmy Patronem łódzkiej grupy nieformalnej Foodsharing Łódź, który prowadzi w Łodzi 3 jadłodzielnie;

* wspieramy rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej – w szczególności poprzez pomoc w organizowaniu odzieży, mebli i sprzętów, ale również stypendiów na zajęcia dodatkowe dla dzieci pochodzących z tych rodzin;

* wspieramy działania innych organizacji pozarządowych, osoby prywatne oraz instytucje, które mają podobny cel, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi;

*jesteśmy partnerem programu Pajacyk, w ramach którego prowadzimy dożywianie dzieci w szkołach na terenie Łodzi.

 

Roczne sprawozdania z działań fundacji znajdują się w bazie sprawozdań OPP: https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/. Należy wpisać w rubrykę KRS numer 0000274691, a następnie kliknąć przycisk "Znajdź".

 

Załączniki