Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Świadomi rodzice, szczęśliwe dzieci

Projekt bez tytu%c5%82u 25

 

W jonieckiej remizie OSP spotkali się mieszkańcy gminy Joniec na warsztatach psychologicznych, które są częścią projektu pt. ŚWIADOMI RODZICE = SZCZĘŚLIWE DZIECI - laureata konkursu grantowego "Małe jest Wielkie" sfinansowanego ze środków z 1% Fundacji "W Człowieku Widzieć Brata" z Łodzi. Zajęcia poprowadzili: pani Agnieszka Gałązka-Wróblewska (psycholog, pedagog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień) oraz pan Leszek Wróblewski (pedagog, certyfikowany socjoterapeuta).

Warsztaty psychologiczne pod hasłem "Poznajmy się - dogadajmy się. Rodzinna psychogimnastyka" miały na celu integrację dwóch pokoleń: Rodziców i Dzieci (w wieku 8-15 lat) - a wszystko poprzez wspólną "psychogimnastykę", czyli szereg aktywności w formie zabaw moderowanych przez trenerów: psychologa i socjoterapeutę. Zajęcia umożliwiły Uczestnikom w przyjaznej atmosferze pokazanie tego, co myślą i co czują, jak dogadują się wzajemnie. W bezpieczny sposób można było przełamywać różnego rodzaju bariery, które nierzadko w codziennym życiu utrudniają komunikację między Rodzicami i Dziećmi. Uczestnicy mogli m.in. trenować uważne słuchanie komunikatów niewerbalnych, rywalizując drużynowo. Następnie pracując w zespołach - mogli dowiedzieć się jakie oczekiwania mają od siebie nawzajem Rodzice i Dzieci, czego potrzebują od siebie najbardziej. Uczestnicy mieli też okazję zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej - gdzie trenowali umiejętność współpracy, także tej międzypokoleniowej. Refleks i komunikację w grupach - ćwiczono też w ostatniej zabawie w Babcię, Wilka i Myśliwego, gdzie dzieciaki - ku radości Wszystkich - ostatecznie pokonały swoich Rodziców. Zajęcia pokazały niezwykle zaangażowanie wszystkich Uczestników, pomysłowość i to, że można wspólnie spędzić czas - współpracując, bawiąc się i poznając nawzajem - a różnica pokoleń - może wzajemnie inspirować, a nie dzielić!

Dla młodszych dzieci zostały zorganizowane gry i zabawy na powietrzu (m.in. mega bańki, balonowe miecze, zabawy z chustą animacyjną, konkurencje z piłką).
Po warsztatach rozbawieni uczestnicy udali się nad rzekę Wkrę na wspólne ognisko. Nie tylko można było dobrze zjeść i posłuchać muzyki, ale też nawiązać nowe znajomości i zrelaksować się przed nadchodzącym kolejnym tygodniem wakacji.

POd koniec sierpnia odbędą się kolejne warsztaty, na które już dziś serdecznie zapraszamy :)

 

 

Thumb 1 Thumb 3 Thumb 6 Thumb 10 Thumb 5 Thumb 9