Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

RELACJA Z DZIEWCZYŃSKIEGO CENTRUM MOCY

Zdj%c4%99cie od patrycja 13

 

W miniony weekend (18-19 lutego 2023 r.) wspólnie z wyjątkowymi dziewczynami wybrałyśmy się w podróż. Bagażem były nasze doświadczenie, przekonania, emocje. Droga przebiegła bezpiecznie. W czasie kilku przystanków miałyśmy czas, aby zajrzeć w głąb siebie. Mogłyśmy swobodnie i w pełni wyrażać swoje uczucia bez obaw, wstydu i lęku. Mogłyśmy odkryć swoją siłę i potencjał. Budować pewność siebie i odporność na ocenę innych. Miałyśmy przestrzeń, aby wspierać się i wzmacniać, budować solidarności i wspólnotowość między sobą nawzajem.

Dziękujemy, że byłyście z nami! Z takimi towarzyszkami każda podróż to wyjątkowa przygoda. 

Zapraszamy Cię do obejrzenia relacji zdjęciowej z warsztatów w Dziewczyńskim Centrum Mocy. Zobacz realację zdjęciową na Facebooku

Przeczytajcie też refleksje jakimi podzieliły się po zajęciach prowadzące:

Dorota Piskorska, psycholożka i socjoterapeutka.

Warsztat Powygłupiajmy się!

„Poznawałyśmy się nawzajem i opowiadałyśmy, co każda z nas lubi, czym się interesuje. Bawiłyśmy się razem, wymyślaliśmy zabawy… szalałyśmy na całego aż do zmęczenia.

W czasie wspólnej świetnej zabawy rozmawiałyśmy o tym, co nas złości, z czym nam trudno w szkole. Przyglądałyśmy się, co się dzieje w naszym ciele jak się wściekamy i co z tą energią, którą wtedy mamy możemy zrobić, żeby przynieść sobie ulgę i wsparcie. Wymienialiśmy się pomysłami, co pomaga każdej z nas w sytuacjach kiedy się złościmy, o tym że złość jest potrzebna i jakie z niej mamy korzyści”.

Iwona Boguszyńska, trenerka feministycznej samoobrony metodą WenDo, specjalistka ds. dostępności.

Warsztat Głos i ciało w asertywności:

„Na warsztatach skupiłyśmy się na słuchaniu siebie i swoich potrzeb. Dzięki temu badałyśmy, gdzie znajdują się nasze granice i sprawdzałyśmy różne możliwości komunikowania naszych granic. Stworzyło to atmosferę uważności, wymiany myśli i doświadczeń. Umówiłyśmy się na zasadę dobrowolności, więc każda osoba uczestnicząca podejmowała swoją decyzję o wzięciu udziału w danej części warsztatu czy aktywności. Dla uczestniczek ważna była praca z głosem, nowe spojrzenie na temat asertywności oraz wsłuchiwanie się w swoje potrzeby i podążanie za nimi podczas warsztatu”.

Anna Krakowiak-pedagog, terapeuta, absolwentka live coachinu.

Warsztat Świat kolorem i dźwiękiem malowany

„Podczas warsztatu łączyłyśmy różne formy ekspresji twórczej. Rozwijałyśmy kreatywność tworząc prace z przedmiotów ekologicznych i pozornie już niepotrzebnych, nadając im nową formę i znaczenie. Towarzysząca spotkaniu muzyka pozwoliła uczestniczkom wcielić się w różne role co urozmaiciło charakter zajęć i otworzyło je na nowe możliwości tworzenia. Wyzwoliło również pokłady energii i dodało pewności siebie. Potwierdzeniem dobrego samopoczucia uczestniczek podczas zajęć był uśmiech na ich twarzach". 

A na kolejne warsztaty w ramach DCM zapraszamy już w marcu!