Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

NASTOLATKI ĆWICZĄ ZAUFANIE. DOŁĄCZ DO „MIĘDZY NAMI DZIEWCZYNAMI”!

2

 

Czy siedzenie tyłem i opieranie się o siebie plecami może być creepy, a nawet trochę żenujące? Oj tak, może być. Zwłaszcza gdy nie znamy za dobrze właścicielki drugich pleców. Tak twierdzą nastolatki, z którym spotykamy się na warsztatach z cyklu „Między nami dziewczynami”. Ale wszystko zmienia się, gdy cudze plecy przestają być zupełnie obce, a my nabieramy zaufania do osoby, której ciężar czujemy. Dlatego dziewczęta testowały to najpierw na początku spotkania, a drugi raz – pod koniec. I było to zupełnie inne doświadczenie. Bo w międzyczasie sporo się o sobie nawzajem dowiedziały.

Dość długo ćwiczyły temat zaufania ze zdjęciami. Robiły je sobie w parach, a później każda reszcie grupy. A jak miały wybrać te najlepsze foty i najsłabsze, to wiecie, co się okazało? Że fajne zdjęcia to nie tylko te, na których dobrze się wyszło, ale przede wszystkim te, które kojarzą nam się z jakąś historią lub budzą pozytywne skojarzenia. I wtedy nie przeszkadza nam nawet to, że wyglądamy – swoim zdaniem – tak sobie.

Z powodu wakacyjnych wyjazdów tym razem warsztaty poprowadziłyśmy w dość kameralnym składzie. Ale dziewczyny mówią, że było mega i super. A te 5 zdjęć, które prezentujemy, wybrały osobiście uczestniczki: Jagoda, Klaudia, Marta i Amelia wraz z 2 psycholożkami: Wiolą i Asią.

Jeśli masz lat 13-16 i chcesz dołączyć do najbliższego spotkania 20 sierpnia w godz. 13-15.30, to zadzwoń do prowadzącej je Wiola Firaza 509 374 994.

Warsztaty „Między nami dziewczynami” są częścią stworzonego przez nas projektu „Po prostu razem!”, który jest finansowany z programu „Pajacyk – pomoc psychospołeczna” Pajacyk - Polska Akcja Humanitarna Polska Akcja Humanitarna (PAH).