MARCOWE WARSZTATY W DZIEWCZYŃSKIM CENTRUM MOCY
Zapraszamy Cię na warsztaty do DZIEWCZYŃSKIEGO CENTRUM MOCY! Widzimy się już 26 marca 2023 r., w niedzielę. Gwarantujemy, że będzie wzmacniająco, twórczo, wspierająco!
W marcu, miesiącu Kobiet, spotkajmy się w gronie inspirujących dziewczyn, aby wspólnie celebrować naszą kobiecość i dziewczyńskość.
- Jeśli możesz, przyjdź wcześniej - na godzinę 14.30 i zostań z nami chwilę dłużej - do 17.30. Wszystkie warsztaty odbywają się równolegle w od godz. 15.00-17.00 , a pozostały czas zarezerwujemy na poznanie się.
- Jesteśmy przyjaźni osobom LGBTQ+.
- Udział w warsztatach jest bezpłatny.
- Zajęcia odbywają się w Miejscu Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu, ul. Strzelców Kaniowskich 9 w Łodzi.
- Link do zapisów: Zapisz się!
Rozkład i tematyka warsztatów (zachęcamy Mamy, które przywożą córki na warsztaty – zostańcie z nami):
Jestem OK! – warsztaty twórcze z elementami majsterki dla kobiet 18+, podczas których wykonamy własne niepowtarzalne, osobiste afirmacyjne tabliczki. Jeśli masz ochotę coś wywiercić, coś przykręcić, coś ozdobić, to jest miejsce idealne dla Ciebie.
Prowadzenie: Oksana Hałatyn-Burda, animatorka.
Warsztaty konsentu, czyli o świadomym wyrażaniu zgody
Wspólnie zastanowimy się, czym jest dla nas zgoda oraz jakie są warunki świadomej zgody. Będziemy ćwiczyć mówienie „nie zgadzam się" bez strachu, poczucia winy czy wstydu, a także stawianie wyraźnych granic. Na warsztat zapraszamy kobiety i dziewczyny od 16 roku życia.
Prowadzenie Iwona Boguszyńska, trenerka samoobrony metodą WenDo, specjalistka ds. dostępności.
Ramię w ramię, czyli spotkanie pełne siostrzeństwa
Zapraszamy nastolatki w wieku 13-16 lat na spotkanie, podczas którego spędzimy czas na rozmowach o sobie, poznawaniu się i byciu razem. Przyjdźcie i dajcie się poznać.
Prowadzenie: Wiola Firaza, psycholożka.
KoleżankujMY się! Warsztaty na dziewczynek w wieku 9-12 lat.
Będziemy rozmawiać o tym, co dla każdej z nas oznacza koleżankowanie się, jak to wygląda na co dzień, co robić, gdy się pokłócimy albo ze sobą nie zgadzamy i czy to oznacza koniec relacji koleżeńskich. Co mam do zaoferowania innym i co w relacjach koleżeńskich jest dla każdej z nas ważne. Jak reagować, gdy jestem wykluczana z relacji bądź wiem, że ktoś inny jest wykluczany, np. w szkole. Jak się czujemy w takich sytuacjach? Co wtedy robić?
Zajęcia odbywają się w formie swobodnych rozmów, zabaw i ćwiczeń wspierających wzajemne słuchanie, poznawanie się i budowanie koleżeńskich relacji.
Prowadzenie: Dorota Piskorska - psycholożka, socjoterapeutka.
Szlakiem Kobiet po Starym Polesiu – spacer międzypokoleniowy z Fundacji Łódzki Szlak Kobiet.
Spojrzymy na Stare Polesie z perspektywy pracującej kobiety. Przejdziemy obok nieczynnych już zakładów oraz kamienic z różnych okresów. W ich sąsiedztwie opowiemy o pracy zarówno w fabrykach, jak i w domach, na tzw. drugim etacie. Opowieści zostaną wpisane w kontekst zmian społecznych i procesów emancypacyjnych, które zaszły w XX wieku.
Prowadzenie: Inga Kuźma, etnolożka, antropolożka kultury.
Ważne:
- Maksymalnie do 23 marca będziemy Cię informować o uczestnictwie mailowo bądź SMS-em oraz prosić o potwierdzenie Twojej obecności. Brak odpowiedzi będziemy traktować jako rezygnację.
- Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale opiera się na wzajemnym szacunku. Dlatego prosimy o poinformowanie nas, kiedy zmienią się Twoje plany i nie będziesz mogła wziąć udziału.
Czekamy na Ciebie w Dziewczyńskim Centrum Mocy!
Przyjdź ze swoją mamą, córką, przyjaciółką, koleżanką, sąsiadką!
Zapisz się! (formularz Google)