Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

DZIEWCZYŃSKIE CENTRUM MOCY ZAPRASZA NA LUTOWE WARSZTATY

Post fb dcm

 

Zapraszamy Cię do Dziewczyńskiego Centrum Mocy na wspierające, dodające skrzydeł i wzmacniające warsztaty. Czekamy na Ciebie w weekend 18-19 lutego 2023 r. w Łodzi.  Zabierzemy Cię w wyjątkową podróż, będzie o:

  • Asertywności, dlaczego gdy mówimy nie, niektórzy słyszą być może
  • Improwizacji, co może nam dać i dlaczego warto grać w impro
  • Stresie, jak dbać o siebie w sytuacjach, gdy jest nam trudno
  • Kolorze i dźwięku, który pomaga w szukaniu pozytywów wokół nas
  • Szydełkowaniu, dlaczego to niepozorne zajęcie daje tyle radości
  • Marzeniach i siostrzanej mocy jaką daje kobiecy krąg

Dla kogo: Zapraszamy kobiety w wieku od 6 do 106 lat. Jesteśmy przyjaźni osobom LGBTQ+.

Ważne:

  • Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale opiera się na wzajemnym szacunku. Dlatego prosimy o poinformowanie nas, kiedy zmienią się Twoje plany i nie będziesz mogła wziąć udziału.
  • Na sobotnie warsztaty zapraszamy szczególnie mamy z córkami, zapewniamy opiekę dla dziewczynek między warsztatmi.
  • Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty odbędą się przy minimum 5 chętnych osobach.

Zapisy: w formularzu online.

Zajęcia odbywają się w Miejscu Spotkań - Społecznym dom kultury na Starym Polesiu, ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 9 w Łodzi.

Rozkład i tematyka warsztatów:

18.02.2023 r. 

18.02.2023, godz. 15.00-17.00 - Głos i ciało w asertywności - warsztat dla kobiet 18+

Na warsztacie będziemy pracować z naszym głosem i ciałem w kontekście asertywności. Porozmawiamy o tym, czym dla nas jest nasz głos, jak z niego korzystamy i gdzie on jest w naszym ciele. I o tym , że krzyk też jest naszym głosem. Będziemy sprawiać, by nasz głos był mocny, gdy tego potrzebujemy. Będziemy też rozmawiać o asertywności – czym jest i do czego nam jest potrzebna. Zastanowimy się, dlaczego – gdy czasem mówimy „nie” – niektóre osoby słyszą „być może…”. Będziemy ćwiczyć wyczuwanie swoich granic i komunikowanie ich otoczeniu. Połączymy głos z naszym ciałem w jeden spójny komunikat. Warsztat poprowadzi: Iwona Boguszyńska - trenerka feministycznej samoobrony metodą WenDo, specjalistka ds. dostępności.

18.02.2023, godz. 16.00-18.00 - Robimy razem IMPRO! - warsztaty dla dziewczyn 13-15 lat

Improwizacja to szczególna forma aktywności scenicznej. Rozwija kreatywność, ale też podnosi nasze kompetencje komunikacyjne i wzmacnia poczucie pewności siebie. W Impro kierujemy się określonymi zasadami, a najważniejsze z nich to: szacunek, akceptacja i współpraca. Stawiamy na uważność – żeby gry impro przebiegały pomyślnie, musimy się słuchać, patrzeć na siebie i akceptować wybory partnera scenicznego. Nasze warsztaty są podzielone na 3 części:- zapoznanie się uczestników i burza mózgów: wspólnie budujemy definicję impro, przedstawiamy założenia improwizacji scenicznej;- rozgrzewka i gry impro - rozpoczynamy prostymi grami ruchowymi i intelektualnymi, które mają na celu integrację i "rozgrzanie" uczestników warsztatów. Płynnie przechodzimy do nieco bardziej skomplikowanych gier impro, które mają nas doprowadzić do zbudowania tzw. "scen dwójkowych." Warsztatowicze nie działają indywidualnie. Stawiamy na pracę zespołową. Każda gra jest dokładnie tłumaczona i zawsze pozostawiamy przestrzeń na pytania i wnioski. Dostosowujemy poziom trudności zadań do uczestników.- podsumowanie - w ostatniej części pytamy warsztatowiczów o wrażenia i wnioski, jakie udało im się wyciągnąć z ćwiczeń. Warsztat poprowadzą: Roksana Ślusarczyk i Malwina Kalinowska - specjalistki od improwizacji  z Stowarzyszenia Zainteresowanych Troską o Siebie - SZTOS. 

19.02.2023 r.

19.02.2023, godz. 15.00-17.00 - Powygłupiajmy się! - warsztat dla dziewczyn 9-12 lat

Będziemy razem bawić się, śmiać, poznawać nawzajem, wspólnie wymyślać zabawy albo dzielić się pomysłami na aktywności sprzyjające rozładowaniu napięć i testować czy faktycznie są dla każdej z nas wspierające. Porozmawiamy też o tym, co nam pomaga w łagodzeniu napięć np. związanych ze szkołą, gdzie stres czujemy w ciele, jakie mamy sposoby na dbanie o siebie w sytuacjach dla nas trudnych i co wtedy tak naprawdę potrzebujemy. Zajęcia odbywają się w formie zabaw i ćwiczeń wspierajacych wzajemne słuchanie, poznawanie się i budowanie koleżeńskich relacji. Warsztat poprowadzi: Dorota Piskorska - psycholożka, socjoterapeutka w Fundacji w Człowieku Widzieć Brata.

19.02.2023, godz. 15.00-17.00 - Świat kolorem i dźwiękiem malowany - warsztat dla dziewczynek 6-8 lat

Podczas warsztatu wykorzystamy do wspólnej zabawy i stworzenia prac kreatywnych, przedmioty z pozoru już niepotrzebnych. A wszystko przy akompaniamencie muzyki, która stanie się punktem wyjścia do poszukiwania pozytywnych wartości wokół nas.Warsztat poprowadzi: Ania Krakowiak - pedagożka.

19.02.2023, godz. 15.00-17.00 - DziergaMY - spotkanie międzypokoleniowe.

Warsztat dla wszystkich kobiet, które chcą doświadczyć na własnej skórze radości tworzenia szydełkowych arcydzieł. Zapraszamy zarówno początkujące, jak i zaawansowane uczestniczki. Warsztat poprowadzi: Magda Strzop - animatorka i kreatywna dusza Fundacji w Człowieku Widzieć Brata.

19.02.2023, godz. 17.30-20.00 - Krąg kobiet marzących - dla kobiet 18+

W bezpiecznej przestrzeni kobiecego kręgu spotykamy się, by marzyć. Dołącz, jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz być z innymi i jednocześnie towarzyszyć sobie. Przyjdź, jeśli woła Cię zew siostrzanej mocy. Bądź, jeśli Twoja historia woła o uwagę. Zgromadzimy się wokół serca kręgu by nadać głos naszym marzeniom. Podzielimy się tym, co w nas żywe i pozwolimy sobie na bycie sobą bez konieczności bycia jakąś. Wartością kręgu jest to, że wszystkie uczestniczki są sobie równe, mają równe prawa by być i wypowiadać się. W kręgu jest miejsce na słuchanie i bycie wysłuchaną, natomiast brak jest na rady, oceny czy krytykę. Przyjdź z otwartym sercem i ciekawością. Ważne: Krąg może mieć działanie terapeutyczne, ale sam w sobie nie jest terapią. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, proszę najpierw zadbaj o siebie. Warsztat poprowadzą: Wioleta Firaza - psycholożka z Fundacji w Człowieku Widzieć Brata i Karolina Majcherek - trenerka budowania umiejętności miękkich.

 

Czekamy na Ciebie w Dziewczyńskim Centrum Mocy!