Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Dziergaj razem z nami

415777494 749511217209674 3239911268839423180 n  1

 

Zima to czas, kiedy szczególnie ciepło myślimy o osobach doświadczających bezdomności. O kobietach i mężczyznach, którzy nie mają przytulnego schronienia, ciepłego posiłku, odzieży zimowej, a często nawet dachu nad głową. Wspólnie z seniorkami, które od kilku tygodni poświęcają swój czas, spotykamy się, aby dziergać czapki, kominy i rękawiczki. Te ręcznie robione wełniane cuda, nie tylko chronią przed mrozem, ale także są wyrazem naszej solidarności z tymi, którzy w tej chwili potrzebują pomocy. 

Dla części z nas to pierwsze spotkanie z dzierganiem, ale pod okiem naszej instruktorki Anetty Szymczyk wyczarowanie z kłębka włóczki czegoś wyjątkowego, nie wydaje się być już taką trudną sztuką. Wydziergane rzeczy przekazujemy dla podopiecznych łaźni mobilnych obsługiwanych przez Centrum Służby Rodzinie, gości Zupa na Pietrynie (w tym podopiecznych Uliczna Misja Medyczna) oraz streetworkerów MOPS w Łodzi.

 

Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję DziergaMY, możecie:

  • Spotkać się z nami wspólnie i dziergać. Mile widziani są zarówno doświadczeni miłośnicy szydełkowania, jak i osoby całkiem zielone w temacie. Nie musicie przynosić szydełek ani drutów. Zapewniamy cały sprzęt, a do tego herbatę, kawę i bardzo klawe towarzystwo. 
  • Przekazać włóczkę, najlepiej w ciemnych kolorach, ale jeśli macie również inne - chętnie przygarniemy!
  • Podzielić się tym postem, abyśmy mogli dotrzeć do jak największej liczby osób gotowych na dobroczynność. 

A na koniec podziękowania dla wszystkich, którzy dotychczas wsparli naszą akcję. Szczególnie dla seniorek z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, Rzgowska 170.

Dziękujemy!