Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

TAK AKTYWIZUJEMY ŁÓDZKICH SENIORÓW!

1

 

Za nami 2 kolejne tygodnie, czyli łącznie 6 spotkań z uczestniczkami i uczestnikami projektu "Mamy Siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia". Jak było tym razem? Na pewno inaczej niż na poprzednich zajęciach, ale jedno pozostało bez zmian - fajna, twórcza i przyjazna atmosfera.

Najpierw nasze projektowe seniorki i 2 seniorów wzięli udział w sesji masażu dźwiękami poprowadzonym przez Sylwia Kwiatkowska • Ajurweda • dźwiękoterapia • Vedic Art. Tym razem doświadczyli dźwięków z bliska. Trzymali misy w rękach i kładli na sobie, by sprawdzić, jak wibracje działają na ciało. Zaskoczyło ich, że tak intensywnie czuć wibrującą misę i że tak długo wydobywa się z niej dźwięk.

Sylwia pokazała im również, jak mogą sami wykorzystywać moc dźwięków na co dzień, bez użycia mis i gongów. A na koniec zaprosiła ich na relaksację, podczas której odpłynęli w błogim nicnierobieniu.

Tydzień później seniorzy całkowicie zmienili klimat. Zamiast relaksu mieli trening umysłu z prezeską naszej fundacji Oksana Hałatyn-Burda. Pracowali m.in. z pacynką, która stawała się w ich rękach Wesołym Romkiem albo żabo-małpą. A oni po kolei tworzyli historie i dopowiadali następne części w taki sposób, by zachować spójność z opowieściami poprzedników. Ćwiczyli również spostrzegawczość, sortując obrazki zgodnie z kryteriami, które sami wymyślili.

A oprócz warsztatów w projekcie zaproponowaliśmy im coś nowego - wspólne wyjście na komedię do Teatr Powszechny w Łodzi. Bardzo ich to ucieszyło, bo - jak sami przyznali - potrzebują wsparcia przy organizacji różnych akcji.

Warsztaty w Mamy Siebie! organizujemy bezpłatne dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Wdzięczność #aktywniobywatele!

 

Załączniki

 

Thumb 20220111 145827