Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

POSZUKIWANI LEKARZE DLA UKRAIŃSKICH DZIECI W ŁODZI!

Ukrainki3

 

Jeszcze do wczoraj 4 Ukrainki wraz z dziećmi w wieku od 10 miesięcy do 18 lat mieszkały w swoim rodzinnym Ratnie w obwodzie wołyńskim. A dziś w nocy dotarły do Łodzi i zostały ugoszczone w Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu. Teraz odpoczywają i jedzą coś ciepłego. Ale Łódź jest dla nich jedynie przystankiem w dużo dalszej drodze.

Jedna z mam jedzie do Berlina, a 3 pozostałe panie: Olena, Ala i Iwana wraz z dziećmi zmierzają do Wiednia, bo tam już czekają na nie ich rodziny.

Na szczęście, dla wszystkich tych osób załatwiliśmy już wraz z Społecznie Zaangażowani transport do ich docelowych miast. Wstępnie wyjazd zaplanowany jest na jutrzejszy ranek.

Dlatego pilnie potrzebne są konsultacje pediatryczne dla kilkorga spośród 12 dzieci. Zwłaszcza najmłodsza, 10-miesięczna dziewczynka, dość mocno kaszle i powinna zostać przebadana i osłuchana przez lekarza.

Potrzebne są również foteliki samochodowe: 1 dla 10-miesięcznej dziewczynki, 1 dla 2-letniej Sofijki i 3 podkładki dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Poszukujemy również wózka spacerowego, który stanie się towarzyszem podróży dla najmłodszego dzieciątka oraz odżywek witaminowych dla mamy karmiącej piersią i wody w butelkach na drogę.

Osoby gotowe pomóc tym 3 rodzinom albo kolejnym, które przyjadą w najbliższych dniach prosimy o kontakt telefoniczny z Oksaną – 669 322 406.

 

Thumb ukrainki1