Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

POTRZEBNE ŁÓŻKA I POŚCIEL DLA 3 UKRAIŃSKICH MAM I 8 DZIECI!

Jamnik1

 

Jamniczka Zara przyjechała do Łodzi wraz ze swoją ludzką rodziną z miejscowości Równe. Jej opiekunka Ania, mama Ani - Julia, z zawodu pielęgniarka, oraz babcia spędziły kilka nocy w Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu, ale już załatwiliśmy im wraz ze Społecznie Zaangażowani mieszkanie na Starym Polesiu. W nowym miejscu potrzebne są im drzwi harmonijkowe.

A już jutro mogłaby przeprowadzić z Miejsca Spotkań do domu na Olechowie 12-osobowa rodzina: 3 mamy, 8 dzieci i babcia Żana. Najmłodsze mają zaledwie 2 i 3 latka, a najstarsze – 14, 15 i 16 lat.

 

Żeby tak się stało, muszą mieć przygotowane miejsca do spania. Dlatego pilnie potrzebne są:

* 3 wersalki lub sofy 2-osobowe

* 2 łóżka pojedyncze dla nastolatków lub 1 łóżko piętrowe

* kołdry, poduszki, prześcieradła, poszewki i ręczniki (nowe lub używane, ale w dobrym stanie).

 

Wszystkie 3 mamy to kobiety około trzydziestki. I wszystkie chcą jak najszybciej iść do pracy, np. w magazynie lub firmie sprzątającej. Dziećmi zajmie się w tym czasie babcia Żana.

Oprócz mebli i wyprawki pościelowej obie rodziny będą potrzebowały w najbliższym czasie pomocy w zakupie żywności, kosmetyków i chemii gospodarczej.

Specjalnie dla 2 rodzin założyliśmy zrzutkę. Jeśli jednak znajdą się potrzebne meble, pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na utrzymanie obu rodzin:

https://zrzutka.pl/z/pomagajznamiukrainie

Kontakt: Oksana Hałatyn-Burda 669 322 406

Na zdj. jamniczka Zara w Miejscu Spotkań