Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Potrzebna pomoc dla bezdomnych seniorów

Dodaj podtytu%c5%82

 

Kochani,

trafił do naszej fundacji pan Zbigniew z żoną Wiesławą. Obydwoje mają ponad 70 lat. Są chorzy. Pan Zbyszek ma orzeczenie o niepełnosprawności. W dużej mierze przez wypadek komunikacyjny - został potrącony, gdy jechał na rowerze. Leczenie i rehabilitacja okazały się kosztowne. Postanowili wziąć pożyczkę, aby związać koniec z końcem. Niestety, nie byli w stanie spłacać jej terminowo. W końcu na wniosek  wierzyciela komornik dokonał licytacji ich własnościowego mieszkania.   

Eksmisja nastąpiła na kilka dni przed okresem ochronnym. Wylądowali na ulicy, bez dachu nad głową. Za to wciąż z długiem, bo kwota uzyskana z licytacji okazała się zbyt niska. Na początku mieszkali w samochodzie. Później przez jakiś czas w przyczepie. W końcu – dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli – znalazł się ktoś, kto wynajął im kąt. Mogą w nim mieszkać z ukochanym psem – Cezarem.

Dopóki nie otrzymają mieszkania z zasobów miasta – muszą za swoje tymczasowe płacić 1200 zł miesięcznie. Ich łączny dochód miesięczny to niewiele ponad 1800 zł, z czego część wciąż zabiera komornik. Aby zapewnić im przetrwanie w godziwych warunkach, rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na ten cel. Chcemy zapobiec najbardziej czarnemu scenariuszowi. Bo utrata dachu nad głową jest jednoznaczna z tym, że zostaną rozdzieleni - do schroniska kobiecego i męskiego… Stracą też ukochanego psa.

O sytuacji pana Zbyszka i jego żony będziemy informować na bieżąco. Póki co potrzebna jest każda złotówka. Każdy, kto zechce pomóc – może wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji z dopiskiem: „Zbigniew i Wiesława”.

Fundacja „W Człowieku Widzieć Brata”

Nr konta: 87 1050 1461 1000 0090 7581 5291
IBAN PL87 1050 1461 1000 0090 7581 5291
SWIFT INGBPLPW