Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

POMÓŻ W DZIERGANIU CZAPEK I RĘKAWICZEK DLA BEZDOMNYCH!

Zdj1

 

Akcja „DziergaMy” cały czas się rozkręca. To już trzeci miesiąc naszych rękodzielniczych prac na rzecz osób w kryzysie bezdomności. A wszystko zaczęło się od sporej ilości włóczki, którą dostaliśmy w prezencie. To ona zainspirowała nas do tego, by połączyć miłość do dziergania z pomocą potrzebującym.

Co czwartek nasze fundacyjne seniorki spotykają się na Starym Polesiu, by robić na drutach lub szydełku kolejne zimowe wyprawki. Koordynatorką akcji jest Magdalena Strzop, która razem z seniorkami wymienia się szydełkowymi doświadczeniami i patentami.

Ale zaangażowały się panie 60+ także z innych części Łodzi. Do akcji „DziergaMy” dołączyły seniorki z Górnej spotykające się w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, Rzgowska 170.

I tym razem to właśnie partia ich włóczkowych dzieł powędrowała do bezdomnych. 60 czapek, 43 szaliki i kominy, 17 par skarpet, 8 par rękawiczek i kilka opasek na uszy. Połowę przekazaliśmy Darii z Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej, do którego bezdomni przychodzą m.in. po to, by się wykąpać, ogolić i ostrzyc. A resztę odebrała od nas Marta z inicjatywy społecznej Food Not Bombs Łódź, której wolontariusze gotują co niedzielę wege obiady dla potrzebujących i rozdają je (a przy okazji także ciepłe ubrania) w podcieniach na rogu Piotrkowskiej i Andrzeja Struga.

Do osób żyjących bez domów trafią także bardzo ciepłe wełniane swetry, które przyjechały do nas aż ze Szczyrku, zrobione przez zaprzyjaźnioną panią.

Jeśli chcesz dołączyć do akcji „DziergaMy”, to:

- możesz spotkać się z nami w każdy czwartek w godz. 11-13 w Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu

- albo dziergać we własnym domu i przynosić gotowe wyroby do Miejsca Spotkań przy ul. Strzelców Kaniowskich 9 (od poniedziałku do piątku w godz. 12-18)

Kontakt do koordynatorki: Magda 609 521 597

Na zdj. Oksana Hałatyn-Burda, Wiola i Magda z naszej fundacji oraz Daria z Caritasu i Marta z Food Not Bombs

 

Thumb zdj7