Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

POMÓŻ OCALIĆ ŻYCIE! PRZEKAŻ 1% NA WSPARCIE DZIECI W KRYZYSIE

Fundacja grafika 1

 

Gdy Lenka miała 6 lat, to nie mogła usiedzieć w miejscu. I potrafiła przez 2 godz. zawiesić się nad zadaniem z matematyki. - Jak się cieszyła, to całą sobą. Nie spodziewałam się, że równie mocno zareaguje w sytuacji kryzysowej - opowiada jej mama Katarzyna.

A emocjonalny kryzys pojawił się po kilku miesiącach pandemii. Odcięcie od rówieśników, poczucie izolacji i opuszczenia okazały się dla 11-latki ciężarem nie do udźwignięcia.

- Na początku była trochę wyciszona, a to uśpiło naszą czujność. A później już z tygodnia na tydzień widzieliśmy, jak gaśnie w oczach i coraz bardziej się od nas oddala. Alarmem do działania był widok cięć, które sobie zrobiła. Traciliśmy córkę i nie mogliśmy przebić się przez skorupę, by do niej dotrzeć. Poszukiwania psychiatrów na NFZ nic nie dały, bo na pierwszy termin trzeba było czekać miesiącami. Na szczęście, w odpowiednim momencie trafiliśmy do Fundacji „W Człowieku Widzieć Brata”, która z projektu „Razem Damy Radę” finansowała komercyjne wizyty u psychologów i psychiatrów - wspomina.

Lena jest już po diagnozie. Przyjmuje leki i chodzi na terapię. Uczy się, jak radzić sobie z emocjami. Powoli znów otwiera się na świat. - Dziś widzę, że granica między tym, jak strasznie się czuła, a pójściem w stronę samobójczych myśli, była bardzo cienka. Pomoc profesjonalistów pojawiła się w ostatnim momencie.

Przekaż 1% na wsparcie psychologiczne i psychiatryczne dzieci w kryzysie!

Wypełnij PIT i wpisz KRS 0000 274 691.

Link do strony z e-PIT-ami:

https://www.e-pity.pl/pity-2021/akcja-e-life-jeden-procent-2022-KRS-0000274691?fbclid=IwAR1q-3Yn0PTkHm-Fedf9UWYFRocf-jXgGl1kQOx5zhWJRfj5VIVEZA_TL5Q

*Imiona zostały zmienione.