Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

DZIEWCZYŃSKIE CENTRUM MOCY POPROWADZI WARSZTATY W ŁODZI!

Dcm3

 

Dziewczyńskie Centrum Mocy wyruszyło w objazdową trasę po Polsce. Już wkrótce jego twórczynie z Fundacja Autonomia zawitają do Łodzi, by poprowadzić wyjątkowe warsztaty dla dziewczyn, nastolatek i dorosłych kobiet, w tym także seniorek. Bo dziewczyńskość to przecież stan umysłu!

A wszystko po to, byśmy mogły odkrywać i rozwijać nasze możliwości, siłę i odwagę oraz wzmacniać solidarność między nami.

Projekt DCM On Tour jest realizowany w Łodzi dzięki staraniom naszej organizacji. Fundacja "W Człowieku Widzieć Brata" zgłosiła swój pomysł, wzięła udział w szkoleniu i została wybrana jako jedna z realizatorek, co oczywiście bardzo nas cieszy.

 

Plan warsztatów:

                      20 czerwca (poniedziałek)

od godz. 10 do godz. 12

Warsztaty tworzenia przypinek MOCY (dla dorosłych kobiet)

Będziemy rysować, wycinać z gazet i robić kolaże. A później – przy użyciu specjalnej maszynki –stworzymy własne przypinki.

od godz. 13 do godz. 16

Warsztaty o tym, że „nie” znaczy „nie" i tylko „tak” znaczy „tak” (dla dziewczyn w wieku 9-12 lat)

Będziemy uczyć się, że bycie niegrzeczną i niemiłą jest czasami bardzo ważne i potrzebne. A przy okazji poćwiczymy krzyczenie, tupanie i głośny śmiech.

od godz. 17 do godz. 19

Warsztaty na temat consentu, czyli zgody i jej braku (dla dorosłych kobiet)

Będziemy ćwiczyć mówienie „nie”, odmawianie, gdy inni oczekują od nas zgody, oraz stawianie jasnych i wyraźnych granic.

                21 czerwca (wtorek)

od godz. 14 do godz. 16

Warsztaty na temat consentu, czyli zgody i jej braku (dla nastolatek od lat 13 do 17)

Znów podrążymy temat wyrażania świadomej zgody na cudze propozycje, ale także odmawiania innym osobom, nawet wtedy, gdy nie chcą usłyszeć naszego „nie”.

od godz. 17 do godz. 19

Warsztaty wspinania się na drzewa (dla dziewczyn od lat 9 do 12)

Przy pomocy sprzętu wspinaczkowego będziemy wspinać się na wysokie drzewa w jednym z łódzkich parków, a później zjeżdżać z nich na linie.

 

Na wszystkie warsztaty (z wyjątkiem drzewowspinaczkowych) zapraszamy do Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu przy ul. Strzelców Kaniowskich 9 (miejsce bez barier architektonicznych). A park do łażenia po drzewach wskażemy już wkrótce.

Jesteśmy przyjaźni osobom LGBT+.

Projekt Dziewczyńskie Centrum Mocy on tour realizowany jest przez Fundację Autonomia we współpracy z programem WzmocniONE Magovox i Ashoka w Polsce. Partnerka projektu to Akcja Menstruacja , a partnerką medialną jest Szajn.

Zapisy do 17 czerwca poprzez formularz https://forms.gle/gHzrQrto5bwpZHot8 lub telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godz. 11-17) – 509 147 833.