Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

DO PROJEKTU „MAMY SIEBIE!” DOŁĄCZYŁY NOWE OSOBY 60+!

Gazeta nr 149

 

Dzięki miejskiej gazecie Łódź.pl wiadomość o projekcie „Mamy Siebie!” dotarła do kolejnych mieszkanek i mieszkańców Łodzi senioralnym. A jak już dotarła, to zgłosiły się do nas nowe seniorki i zadeklarowały, że one również chcą raz w tygodniu spotykać się w fajnej atmosferze z osobami w podobnym wieku i czerpać radość z warsztatów kulinarnych, rękodzieła, gimnastyki umysłu, jogi oraz masażu dźwiękami mis i gongów.

       

      

Wszystkie nasze grupy projektowe (w Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu, Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, Libelta 16 oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, Rzgowska 170) znów się wypełniły i mamy wielką satysfakcję, że projekt cieszy ponad 30 łódzkich seniorek i 3 seniorów.

A na zdjęciach możecie zobaczyć, jak twórczo spędzają czas uczestniczki i uczestnicy projektu. Na zajęciach kulinarnych przygotowywali m.in. pastę z fasoli zmiksowaną z suszonymi pomidorami tymiankiem, sałatkę warzywną ze szpinakiem, a na deser banoffee. Na gimnastyce umysłu jak zwykle ćwiczyli pamięć, skojarzenia, zasób słownictwa i pobudzali do działania swoje szare komórki.

       

      

Podczas warsztatów rękodzielniczych budzili w sobie artystyczną część natury, przy okazji ćwicząc sprawność dłoni. Na jodze dbali o kondycję fizyczną, a podczas relaksacyjnego masażu dźwiękami rozpływali się w błogostanie.

- Z wielką pasją chodzę na wszystko. Wcześniej był tylko dom i spacer, dom i spacer. A tam poznałam świetnych ludzi. Jest dużo radości i czuję, że rozwijam swoją osobowość. A do tego jeszcze po jodze ustąpiła mi rwa kulszowa – opowiada pani Krysia, 75-latka z Retkini, którą do udziału w projekcie zachęciła jedna z córek, mieszkająca w Anglii instruktorka fitnessu.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne dzięki dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG.