Facebook icon big
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.

Aktualności

 • 18/11 2022

  DZIEWCZYŃSKIE CENTRUM MOCY

  Przyjdź na wyjątkowe warsztaty! Spotkajmy się w weekend 25-27 listopada 2022 r.

 • 20/10 2022
 • 16/10 2022

  KLIK@MY BEZPIECZNIE – PRELEKCJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W SIECI DLA SENIORÓW

  Korzystacie z internetu, a w Waszych smartfonach instalujecie aplikacje, które ułatwiają życie? To wspaniale!

 • 11/10 2022

  DOŁĄCZ DO EKIPY BELLI. POMAGAJ Z NAMI PANI IRENIE Z RETKINI!

  Dzięki Waszym wielkim sercom sercom kompletuje się Ekipa Belli.

 • 8/10 2022

  CYFROWE SUPERMOCE - GRA MIEJSKA

  Zapraszamy uczestników warsztatów "Okno na świ@t" do udziału w grze miejskiej.

 • 29/09 2022

  KĄPIEL LEŚNA I DBANIE O SIEBIE. ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY DLA DZIEWCZYN I KOBIET!

  Już wkrótce świetna okazja, by znów świętować w dziewczyńsko-kobiecym gronie. Międzynarodowy Dzień Dziewcząt. Z tej okazji zapraszamy na 3 różne warsztaty, które poprowadzimy w sobotę 8 października w ramach Dziewczyńskiego Centrum Mocy w Łodzi.

 • 27/09 2022

  ZAPYTANIE OFERTOWE

  Indywidualne zajęcia logopedyczne dla dzieci.

 • 27/09 2022

  „ZAPISUJĘ CÓRKĘ, BO TO WARSZTATY, KTÓRE NIE UPUPIAJĄ NASTOLATEK”. DOŁĄCZ!

  Jesteśmy już za półmetkiem wspólnych działań na warsztatach „Między nami dziewczynami”. Za nami 7 spotkań. Przed nami 5 kolejnych. Wszystkie były wyjątkowe. Np. na ostatnich spotkałyśmy się z dziewczętami w lesie, by ćwiczyć uważność podczas leśnej kąpieli (i to bez wody).

 • 25/09 2022

  „ŻEBYM NIE MUSIAŁA PYTAĆ SYNA”. SENIORZY POZNAJĄ ŚWIAT W SMARTFONACH

  Pan Mieczysław nigdy wcześniej nie miał kontaktu z internetem w telefonie. Po warsztacie wysłał pierwszą wiadomość na WhatsAppie do swojej córki. I miał prawo być z siebie dumny. Podobnie jak ponad 30 pozostałych uczestników projektu „Okno na świ@t”, wśród których większość stanowiły panie.

 • 22/09 2022

  POTRZEBNE BIURKO I KRZESŁO DLA 7-LETNIEGO PATRYKA!

  Patryś miał trudny start. Gdy się urodził, jego mama nie miała gdzie mieszkać. Pierwsze miesiące spędzili razem w Domu Samotnej Matki. A później ich domem stał się na 1,5 roku kawałek pokoju w schronisku dla bezdomnych kobiet z dziećmi.

 • 20/09 2022

  DOŁĄCZ DO AKTYWNYCH SENIOREK, KTÓRE PRACUJĄ NAD SPEKTAKLEM!

  Dzięki wspólnym spotkaniom seniorki czują się częścią tworzonej przez nas społeczności. A to najlepsze, co możemy dla nich zrobić, by nie musiały mierzyć się z samotnością, depresją i odizolowaniem społecznym.

 • 19/09 2022

  SUPERWARSZTATY DLA SENIORÓW. PISZĄ O NAS W MIEJSKIEJ GAZECIE!

  Nowy tydzień zaczynamy od gazety. Bo znów mamy przyjemność zaprezentować nasze działania na rzecz osób 60+ w "Łódź.pl”. Tym razem artykuł opisuje trzy zupełnie różne projekty, ale wszystkie stworzone z myślą o łódzkich seniorkach i seniorach.

 • 13/09 2022

  OTWIERAMY "OKNO NA ŚWI@T" DLA SENIOREK I SENIORÓW!

  Specjalnie dla Was otwieramy „Okno na świ@t”, czyli nasz najnowszy projekt stworzony z myślą o osobach w wieku senioralnym. Na początek zapraszamy na warsztat, podczas którego będziemy oswajać internet w smartfonie i poznawać platformę „Learn My Way”.

 • 11/09 2022

  ZACZYNAMY NOWY PROJEKT! JESTEŚMY PRZESZKOLENI I GOTOWI DO DZIAŁANIA

  Seniorki i seniorzy, szykujcie się na internetowo-smartfonową przygodę! Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o cyfrowym świecie, ale baliście się zapytać. Obsługa mediów społecznościowych, płatności online, cyberzagrożenia i wizyta w Centrum Wirtualnej Rzeczywistości.

 • 8/09 2022

  SENIORKI I SENIORZY, CHODŹCIE NA WARSZTATY NA GÓRNEJ!

  Podobnie jak przed wakacjami na zajęciach znów panowała fantastyczna atmosfera. Nasze projektowe grupy są po prostu świetnie zgrane i pełne serdecznych relacji. Uśmiechy, rozmowy, wspólne żarty, a jak trzeba, to przytulenie i pocieszenie.

 • 6/09 2022

  PLENEROWA GRA DLA NASTOLATEK. A JUŻ WKRÓTCE KĄPIEL LEŚNA

  Zabytkowy park, słoneczna pogoda, pierwszy wrześniowy weekend, nastolatki, psycholożka i jednorożce. Tak w skrócie można opisać klimat kolejnego spotkania dla nastolatek. Tym razem spotkały się wraz z prowadzącą w parku Źródliska i wzięły udział w plenerowej grze.

 • 4/09 2022

  ROZWALAŁY DESKI JEDNYM CIOSEM. TAK NASTOLATKI TRENOWAŁY WENDO

  Zaczęły od mocnego akcentu. Zwinięta pięść, jeden silny cios i słychać łamanie drewna. A po deskach młode uczestniczki ćwiczyły kopnięcia i ciosy na specjalnych „łapach” treningowych. I szło im naprawdę świetnie. Dużo trudniejszą częścią okazała się praca z głosem.

 • 1/09 2022

  „DZIĘKI WAM MAMA SIĘ UŚMIECHA”. PORUSZAJĄCE PODZIĘKOWANIE OD CÓRKI

  Przeczytajcie, jaki piękny list przysłała nam mailowo pani Magda, której mama Elżbieta jest uczestniczką drugiego etapu „Mamy Siebie!”.

 • 30/08 2022

  DOŁĄCZ DO PROJEKTU”WIDZIMY SIĘ!” DLA SENIOREK I SENIORÓW!

  Osoby 60+ mają prawo być aktywne, pomagać innym i jeszcze świetnie się przy tym bawić. W takim właśnie duchu narodził się projekt „WidziMY się!”, którego nasza fundacja jest patronką.

 • 26/08 2022

  ZAPYTANIE OFERTOWE

  Poszukujemy prowadzących zajęcia dla dzieci i młodzieży

 • 25/08 2022

  DZIEWCZYŃSKIE CENTRUM MOCY W ŁODZI WYSTARTOWAŁO!

  Za nami dwa wspaniałe dni wypełnione wielopokoleniowymi warsztatami w ramach akcji Dziewczyńskie Centrum Mocy On Tour.

 • 23/08 2022

  WENDO DLA NASTOLATEK JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND! MOŻESZ JESZCZE DOŁĄCZYĆ

  WenDo to wyjątkowa metoda stworzona z myślą o dziewczynach i kobietach. Tym razem 2-dniowe warsztaty WenDo poprowadzimy dla nastolatek w wieku 13-16 lat. Będziemy ćwiczyć głos (także poprzez krzyk), komunikację, siłę fizyczną, ciosy i kopnięcia.

 • 21/08 2022

  POMÓŻ NASZYM PODOPIECZNYM, ROBIĄC ZAKUPY ONLINE!

  Ty nic nie stracisz, a oni zyskają. Wystarczy, że pobierzesz przypominajkę FaniMani i wybierzesz organizację, którą chcesz wspierać. Za każdym razem gdy zrobisz zakupy online, to około 2,5 proc. ich wartości trafi do wybranej przez Ciebie fundacji.

 • 18/08 2022

  DZIEWCZYŃSKIE CENTRUM MOCY JUŻ ZA KILKA DNI W ŁODZI. ZAPISZ SIĘ I DOŁĄCZ!

  Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na warsztatach z projektu Dziewczyńskie Centrum Mocy On Tour, które 24 i 25 sierpnia poprowadzi w Łodzi Fundacja Autonomia. W planach m.in. warsztat dla dorosłych kobiet o mówieniu "nie zgadzam się" bez lęku, wstydu i poczucia winy oraz zajęcia ze wspinania się na drzewa dla dziewczynek.

 • 16/08 2022

  USZYJ PODUSZKĘ-PRZYTULANKĘ DLA DZIECI ZE SZPITALI PSYCHIATRYCZNYCH!

  Powstanie co najmniej 100 przytulankowych poduszek dla dzieci z oddziałów psychiatrycznych oraz dla małych uchodźców. Do projektu może dołączyć każdy, kto chce i lubi szyć. Pierwsze wspólne warsztaty już we wrześniu.

 • 11/08 2022

  MAMY DLA WAS COŚ WYJĄTKOWEGO! WARSZTATY WenDo DLA NASTOLATEK

  Dyskusje, scenki, kopnięcia, uwolnienia, a nawet krzyk. Tak wiele twarzy mają warsztaty WenDo. To zdecydowanie więcej niż samoobrona. Organizujemy je w Łodzi kolejny raz. Tym razem zapraszamy nastolatki w wieku 13-16 lat.

 • 9/08 2022

  DZIEWCZYNY W KAŻDYM WIEKU, ZAPISUJCIE SIĘ NA WARSZTATY!

  Dziewczyńskość to stan umysłu! I my o tym doskonale wiemy. Dlatego nasza fundacja zgłosiła się, by zostać jedną z realizatorek projektu Dziewczyńskie Centrum Mocy On Tour. Jej twórczynie poprowadzą w Łodzi wyjątkowe warsztaty dla dziewczyn i kobiet.

 • 7/08 2022

  WOLNE MIEJSCA DLA SENIORÓW! GONGI, KULINARIA I GIMNASTYKA UMYSŁU

  Z powodu wakacyjnej atmosfery zwolniło nam się kilka miejsc w grupie z Górnej w projekcie "Mamy Siebie!". Najbliższe zajęcia to: masaż dźwiękami mis i gongów, gimnastyka umysłu oraz warsztaty kulinarne. Tym razem będzie pieczenie chleba. Serdecznie zapraszamy!

 • 4/08 2022

  TELEOPASKI I OPIEKA. NABÓR DO PROJEKTÓW DLA NIESAMODZIELNYCH SENIORÓW!

  Trwa nabór zgłoszeń do 2 projektów dla niesamodzielnych seniorów. Pierwszy z nich oferuje teleopaski, które mają przycisk bezpieczeństwa i w sytuacji kryzysowej łączą się z centrum teleopieki. A drugi to całościowy pakiet usług opiekuńczych, który zapewni m.in. pomoc pielęgniarską i fizjoterapię.

 • 2/08 2022

  NASTOLATKI ĆWICZĄ ZAUFANIE. DOŁĄCZ DO „MIĘDZY NAMI DZIEWCZYNAMI”!

  Z powodu wakacyjnych wyjazdów tym razem warsztaty poprowadziłyśmy w dość kameralnym składzie. Ale dziewczyny mówią, że było mega i super. A te 5 zdjęć, które prezentujemy, wybrały osobiście uczestniczki: Jagoda, Klaudia, Marta i Amelia wraz z 2 psycholożkami: Wiolą i Asią.

 • 31/07 2022

  POZDROWIENIA OD DZIECI ZE ŚWIETLICY W MIEJSCU SPOTKAŃ!

  Przez prawie cały miesiąc nasi młodzi podopieczni ze Świetlicy w Miejscu Spotkań rozwijali swoje umiejętności na 3 rodzajach zajęć: kreatywnych, fotograficznych i sportowych. Zobaczcie na zdjęciach, jak świetnie się bawili.

 • 21/07 2022

  KOLEŻANKI Z PODSTAWÓWKI SPOTKAŁY SIĘ W NASZYM PROJEKCIE PO 50 LATACH!

  Ostatni raz widziały się pod koniec VIII klasy szkoły podstawowej. Tej na dawnej ul. Nowotki, róg Kilińskiego. Miały 14 lat z hakiem. Chodziły wówczas do jednej klasy i nawet razem śpiewały w zespole. A później ciach, kontakty się urwały i zrobiło się z tego równo pół wieku przerwy. Aż do teraz.

 • 17/07 2022

  SESJA ZDJĘCIOWA SENIOREK WOLONTARIUSZEK. „DZIEWCZYNY ŚLICZNIE POZOWAŁY”

  Sesja jest częścią projektu „Mamy Siebie!” i została pomyślana jako podziękowanie dla seniorek, które zdecydowały się zostać wolontariuszkami i odwiedzać starsze od siebie i mniej samodzielne osoby.

 • 5/07 2022

  DZIECI ZE ŚWIETLICY ODNOWIŁY ZADEPTANY TRAWNIK NA STARYM POLESIU

  Kiedyś być może zostaną prawdziwymi społeczniczkami i społecznikami. A już teraz mogły zmienić kawałek świata wokół siebie. Przez tydzień 15 dzieci ze świetlicy w Miejscu Spotkań uczestniczyło w wakacyjnych warsztatach „Jestem bohaterką/Jestem bohaterem”.

 • 3/07 2022

  DO PROJEKTU „MAMY SIEBIE!” DOŁĄCZYŁY NOWE OSOBY 60+!

  Dzięki miejskiej gazecie "Łódź.pl" wiadomość o projekcie dotarła do kolejnych mieszkanek i mieszkańców Łodzi w wieku senioralnym. A jak już dotarła, to zgłosiły się do nas nowe seniorki i zadeklarowały, że one też chcą czerpać radość z warsztatów

 • 26/06 2022

  NASTOLATKI, CHODŹCIE NA SPOTKANIE! NAJBLIŻSZE WARSZTATY W PARKU

  Najbliższe spotkanie z cyklu "Między nami dziewczynami" już w sobotę 2.07. w godz. 13-15.30. Tym razem poprowadzimy warsztaty w formie jeszcze luźniejszej niż zwykle, czyli na kameralnym pikniku w parku Źródliska.

 • 20/06 2022

  ZAPYTANIE OFERTOWE

  Poszukujemy instruktorów wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży ze Świetlicy w Miejscu Spotkań

 • 17/06 2022

  DZIEWCZYŃSKIE CENTRUM MOCY. NOWY TERMIN!

  Z powodu trudnej sytuacji rodzinnej Aliny Kuli, koordynatorki projektu DCM on Tour wszystkie wydarzenia warsztatowe zostają przełożone na drugą połowę sierpnia. Osoby, które już zapisały się na warsztaty w Łodzi w terminach czerwcowych, będą mogły wziąć udział w nowym terminie.

 • 8/06 2022

  DZIEWCZYŃSKIE CENTRUM MOCY POPROWADZI WARSZTATY W ŁODZI!

  Dziewczyńskie Centrum Mocy wyruszyło w objazdową trasę po Polsce. Już wkrótce jego twórczynie z Fundacja Autonomia zawitają do Łodzi, by poprowadzić wyjątkowe warsztaty dla dziewczyn, nastolatek i dorosłych kobiet, w tym także seniorek.

 • 2/06 2022

  PODAROWALI KSIĄŻECZKI DLA UKRAIŃSKICH DZIECI. WY TEŻ MOŻECIE JE ZAMÓWIĆ!

  Są kolorowe, pięknie ilustrowane i – co najważniejsze – napisane w języku ukraińskim. Kiedy rozdaliśmy książeczki będącym pod opieką naszą i Społecznie Zaangażowani rodzinom z Ukrainy, to okazało się, że sprawiają one frajdę nie tylko dzieciom.

 • 30/05 2022

  PO PROSTU RAZEM! ZACZYNAMY PROJEKT DLA DZIECI I MŁODZIEŻY!

  12 nastoletnich dziewcząt, 2 psycholożki i mnóstwo pozytywnej, młodzieńczej energii. W poprzedni weekend rozpoczęliśmy warsztaty „Między nami dziewczynami”.

 • 23/05 2022

  MAMY WOLNE MIEJSCA DLA ŁÓDZKICH SENIOREK I SENIORÓW!

  Kocyk, poduszka, a do tego głębokie i kojące dźwięki mis i gongów. Takie połączenie to gwarancja wyjątkowych doświadczeń i równie niezwykłej relaksacji.

 • 21/05 2022

  SENIORKI I SENIORZY, PRZYBYWAJCIE! BO ZWOLNIŁO SIĘ KILKA MIEJSC

  Zobacz na zdjęciach, jak twórczo spędzają czas seniorki i seniorzy w projekcie "Mamy Siebie!". Wciąż można jeszcze do nich dołączyć.

 • 15/05 2022

  SENIORZY TESTUJĄ ZDROWE POTRAWY PODCZAS WARSZTATÓW

  – Chcę pokazać, że codzienne jedzenie nie musi być nudne. I że można urozmaicić je prostymi daniami, które będą jednocześnie zdrowe i kolorowe. Bo przecież jedzenie ma cieszyć także nasze oczy - opowiada Agnieszka Bocian.

 • 7/05 2022

  „PRZYJEMNA SPRAWA, GDY KTOŚ DO CZŁOWIEKA PRZYJDZIE”

  Pani Emilia ma 97 lat i uważa, że jeśli pić kawę, to porządną, z dwóch łyżeczek. Taką właśnie zaparzyła dla wolontariuszki i Oksana Hałatyn-Burda, które przyszły ją odwiedzić podczas drugiego etapu projektu „Mamy Siebie!”.

 • 27/04 2022

  POTRZEBNE ROWERY DLA UKRAINEK I ICH DZIECI!

  Julia jest pielęgniarką i mamą nastolatki. W rodzinnym Charkowie pracowała w swoim zawodzie. I ma nadzieję, że już wkrótce znów będzie mogła wykorzystywać w pracy zawodowe doświadczenie i wiedzę.

 • 25/04 2022

  PONAD 50 OSÓB Z UKRAINY NA ŚNIADANIU WIELKANOCNYM

  W prawosławną niedzielę wielkanocną na podwórku Miejsca Spotkań stanęły stoły, a wokół zasiadło wraz z nami około 60 osób, które dotarły do Łodzi podczas ewakuacji z ogarniętej wojną Ukrainy.

 • 17/04 2022

  DZIĘKUJEMY WAM ZA TO, ŻE POMAGACIE Z NAMI!

  Od niemal dwóch miesięcy każdy dzień to niewiadoma. Radość, niepewność, łzy, wzruszenia... To, że jesteście z nami i wspieracie nas w każdej nawet najbardziej nieprawdopodobnej sytuacji, dodaje nam skrzydeł, energii do działania, siły i wiary w lepsze jutro. 

 • 14/04 2022

  PRZYSŁALI JEDZENIE I KOSMETYKI DLA RODZIN Z UKRAINY

  Kilkaset kilogramów darów przyjechało do nas z Niemiec. W paczkach była żywność, kosmetyki, środki higieniczne, chemia gospodarcza, nowa bielizna dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz plecaki szkolne.

 • 10/04 2022

  POTRZEBNA POMOC DLA WALCZĄCEGO NA WOJNIE TATY ZLATKI!

  Zlata ma 7 lat i tatę na wojnie. Od miesiąca mieszka wraz z mamą Natalią i dalszą rodziną na łódzkim Olechowie. Jej tata Siergiej został na Ukrainie i walczy o wolność swojego ukochanego kraju. Potrzebna jest dla niego pilnie kamizelka kuloodporna.

 • 7/04 2022

  SPOTKANIA INTEGRACYJNE I WIELKANOCNE DLA POLSKICH I UKRAIŃSKICH RODZIN!

  Dobrą Przestrzeń tworzymy po to, by polskie i ukraińskie rodziny z dziećmi mogły się wzajemnie poznać, spędzać wspólnie wolny czas, a przy okazji uczyć języków. Nasze spotkania organizujemy w różnych miejscach i mają one różne tematy przewodnie.

 • 5/04 2022

  AKTYWNE SENIORKI ZOSTAŁY ANIMATORKAMI OSÓB STARSZYCH!

  10 pań z projektu "Mamy Siebie!" przeszkoliło się z animacji osób starszych. Poznawały ćwiczenia ruchowe, plastyczne i rękodzielnicze. Już wkrótce odwiedzą w mieszkaniach niesamodzielne osoby 65+.

 • 30/03 2022

  POMÓŻ WYPOSAŻYĆ SALĘ DLA DZIECI Z UKRAINY W ŁÓDZKIM PRZEDSZKOLU!

  W przedszkolu na Widzewie bawi się na co dzień już ponad 40 ukraińskich dzieci. Placówka niebawem utworzy dodatkową grupę dla 3-latków z Ukrainy. Potrzebne wsparcie w zakupie wyposażenia:

 • 26/03 2022

  PRZYJDŹ NA SPOTKANIE DLA DZIECI I RODZIN Z POLSKI I UKRAINY!

  Jesteście rodzicami dzieci, które chcą poznać ukraińskich rówieśników? A może znacie rodzinę z dziećmi, która uciekła z Ukrainy i mieszka obecnie w Łodzi?

 • 24/03 2022

  ŁÓDZKIE SENIORKI SZKOLĄ SIĘ, ŻEBY WSPIERAĆ MNIEJ SAMODZIELNE OSOBY!

  Maria, Elżbieta, Małgorzata, 4 Krystyny, Beata, Anna i Grażyna. Przedstawiamy Wam nasze przyszłe wolontariuszki. Wszystkie cenią sobie towarzystwo drugiego człowieka i aktywne życie.

 • 21/03 2022

  POTRZEBNI KIEROWCY, KTÓRZY ZAWIOZĄ UKRAIŃSKIE RODZINY PO PESELE!

  Nocna prośba do wszystkich kierowców dobrej woli. Potrzebne będzie Wasze wsparcie, bo w Łodzi są bardzo długie kolejki dla obywateli Ukrainy oczekujących na nadanie numerów PESEL.

 • 20/03 2022

  POSZUKUJEMY PILNIE WERSALKI DLA WIKI I JEJ SYNKA ORAZ PARU INNYCH RZECZY!

  Wika z małym synkiem oraz swoją 12-letnią siostrą to kolejna rodzina, która uciekła przed wojną z Ukrainy i dotarła do Łodzi. Mieszka jeszcze w Miejsce Spotkań - społeczny dom kultury na Starym Polesiu, ale już odświeżamy dla niej niewielkie mieszkanie na Bałutach.

 • 16/03 2022

  STWÓRZCIE Z NAMI DOBRĄ PRZESTRZEŃ DLA DZIECI Z POLSKI I UKRAINY!

  Dobra Przestrzeń to spotkania, gry i zabawy, a także warsztaty, podczas których dzieci i młodzież z Ukrainy będą miały szansę poznawać swoich rówieśników.

 • 13/03 2022

  PRZYJMUJEMY DARY DLA UKRAIŃSKICH RODZIN Z DZIEĆMI! NA LIŚCIE DURSZLAK...

  Gdy 7-letnia Zlata weszła z rodziną do swojego nowego domu w Łodzi, od razu zauważyła kolorowego jednorożca. Dziewczynka z całych sił tuliła jednorożca i wciąż dopytywała, czy będzie jej już na zawsze.

 • 8/03 2022

  1 DOM, 9 DZIECI I 8 KOBIET Z UKRAINY, 17 POLEK I POLAKÓW I OGROMNY SUKCES!

  Wczoraj o tej porze byliśmy w trakcie przeprowadzki. Trwała ona 7 godzin - w tym czasie do dwupiętrowego domu przywieźliśmy wersalki, sofy, łóżka polowe, materace, łóżko piętrowe, lodówkę, biurko, szafki, pościele i dziesiątki innych drobiazgów. 

 • 6/03 2022

  POTRZEBNE ŁÓŻKA I POŚCIEL DLA 3 UKRAIŃSKICH MAM I 8 DZIECI!

  Jamniczka Zara przyjechała do Łodzi wraz ze swoją ludzką rodziną z miejscowości Równe. Jej opiekunka Ania, mama Ani - Julia, z zawodu pielęgniarka, oraz babcia spędziły kilka nocy w Miejscu Spotkań, ale już załatwiliśmy im wraz ze Społecznie Zaangażowanymi mieszkanie na Starym Polesiu.

 • 4/03 2022

  POTRZEBNE WSPARCIE DLA UKRAINEK Z DZIEĆMI W MIEJSCU SPOTKAŃ!

  Już dziś w Miejscu Spotkań mieszka 16 nowych osób. Większość to matki z dziećmi, ale jest też jeden ojciec i seniorka Natasza. Do popołudnia była z nimi także 20-letnia Irina, która uciekła spod Równego. Ale znaleźliśmy już dla niej pokój w mieszkaniu łódzkiej rodziny.

 • 3/03 2022

  POSZUKUJEMY LODÓWKI I PRALKI DLA UKRAIŃSKIEJ MAMY Z DZIECKIEM!

  Karina przyjechała wraz z 4,5-letnim synkiem Nikitą z okolic Kijowa. Znaleźliśmy już dla niej mieszkanie na poddaszu domu, za co bardzo dziękujemy Monice i Kasi.

 • 1/03 2022

  POTRZEBNE GARNKI I POŚCIEL DLA UKRAIŃSKICH MAM Z DZIEĆMI!

  O godz. 3 w nocy Ukrainki z dziećmi, o których pisaliśmy wczoraj, dotarły do Wiednia. A w Miejscu Spotkań dokładnie o tej samej godzinie witaliśmy już 5 nowych osób uciekających przed wojną na Ukrainie: mamę z 4 dzieci.

 • 28/02 2022

  POSZUKIWANI LEKARZE DLA UKRAIŃSKICH DZIECI W ŁODZI!

  Jeszcze do wczoraj 4 Ukrainki wraz z dziećmi mieszkały w swoim rodzinnym Ratnie w obwodzie wołyńskim. A dziś w nocy dotarły do Łodzi i zostały ugoszczone w Miejscu Spotkań.

 • 20/02 2022

  POMÓŻ OCALIĆ ŻYCIE! PRZEKAŻ 1% NA WSPARCIE DZIECI W KRYZYSIE

  W tym roku przekazany przez Was 1% zbieramy na wsparcie psychologiczne i psychiatryczne dzieci w kryzysie, doświadczających stanów depresyjnych i lękowych, a także po próbach samobójczych. Dzięki Wam możemy ocalić ich życie.

 • 16/02 2022

  DZIECI I MŁODZIEŻ W KRYZYSIE DOSTAŁY OD NAS WSPARCIE

  Z powodu zaburzeń depresyjno-lękowych, pogłębionych podczas pandemii, dzieci i młodzież potrzebują profesjonalnego wsparcia. Dlatego rok temu stworzyliśmy projekt „Razem Damy Radę”, na który zdobyliśmy finansowanie z PAH.

 • 12/02 2022

  AKTYWNI SENIORZY POMOGĄ SENIOROM NIESAMODZIELNYM!

  " Pani Ela nie ukrywa, że trochę obawia się odwiedzać całkiem obcych ludzi. - Ale nie zrezygnuję. Jak się korzysta z pomocy, to warto też się nią dzielić". Artykuł o projekcie "Mamy Siebie!" ukazał się w 100. numerze gazety miejskiej "Łódź.pl".

 • 11/02 2022

  AMAZON SFINANSOWAŁ UROCZYSTE SPOTKANIE SENIOREK I SENIORÓW!

  Noworoczne spotkanie w hotelu Double Tree by Hilton to część akcji „Gwiazdka z nieba”, którą mogliśmy zorganizować i sfinansować dzięki darowiźnie przekazanej przez firmę Amazon. Poprzednio dzięki Amazonowi zaprosiliśmy równie liczną grupę łodzianek i łodzian 60+ na warsztaty i zwiedzanie Fabryki Bombek w Piotrkowie.

 • 3/02 2022

  POSZUKUJEMY SENIORÓW 65+, KTÓRZY NIE WYCHODZĄ Z DOMÓW!

  Jedną z grup, dla których stworzyliśmy projekt „Mamy Siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia” są niesamodzielne osoby 65+, a zwłaszcza 80+. Takie, które nie opuszczają swoich domów i są zagrożone wykluczeniem społecznym.

 • 1/02 2022

  POMÓŻ W DZIERGANIU CZAPEK I RĘKAWICZEK DLA BEZDOMNYCH!

  Akcja „DziergaMy” cały czas się rozkręca. To już trzeci miesiąc naszych rękodzielniczych prac na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Możesz dołączyć do nas podczas wspólnego dziergania albo zająć się robótkami ręcznymi we własnym domu i dostarczać gotowe wyroby.

 • 28/01 2022

  CZYSTA AKCJA. ZBIÓRKA DLA OSÓB W KRYZYSIE!

  Już po raz czwarty organizujemy Czystą Akcję i zbieramy środki czystości dla osób w kryzysie. Żeby mogły porządnie się umyć, ogolić, zmienić podpaski, obciąć i wyszorować paznokcie, a także wyprać sobie ubrania.

 • 22/01 2022

  TAK AKTYWIZUJEMY ŁÓDZKICH SENIORÓW!

  Za nami 2 kolejne tygodnie, czyli łącznie 6 spotkań z uczestniczkami i uczestnikami projektu "Mamy Siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia". Jak było tym razem? Na pewno inaczej niż na poprzednich zajęciach, ale jedno pozostało bez zmian - fajna, twórcza i przyjazna atmosfera.

 • 19/01 2022

  TWORZYMY BEZPIECZNĄ PRZESTRZEŃ DLA NASTOLATEK!

  Czy nieistniejący plecak może stać się inspiracją do opowiadania o sobie i swoich emocjach? Okazuje się, że może. Zwłaszcza jeśli w jednym pomieszczeniu spotka się kilka lub kilkanaście nastoletnich dziewcząt oraz fajna psycholożka.

 • 16/01 2022

  DZIERGAMY SZALIK DLA WOŚP. DOŁĄCZ!

  Jako Fundacja "W Człowieku Widzieć Brata" dołączyliśmy do akcji "Rekordowy szalik HANDMADE dla WOŚP". A akcja jest taka: z okazji 30. Finału WOŚP ma powstać najdłuższy szalik w Polsce.

 • 11/01 2022

  ZAPYTANIE OFERTOWE

  Prowadzimy rozeznanie rynku w celu potwierdzenia ceny warsztatów teatralnych dla dzieci.

 • 10/01 2022

  PROJEKT MAMY SIEBIE: W NOWYM ROKU NOWE TORBY

  Po przerwie świąteczno-noworocznej wracamy z projektem "Mamy Siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia". Drugi cykl zajęć rozpoczął się od rękodzieła prowadzonego przez prezeskę naszej fundacji Oksanę Hałatyn-Burdę. Tym razem łódzkie seniorki i seniorzy ozdabiali płócienne torby na zakupy.

 • 5/01 2022

  NASTOLATKI WSZYSTKICH DZIELNIC ŁODZI, ŁĄCZCIE SIĘ!

  Jeśli na świecie dostrzegasz wiele spraw, które w głowie się nie mieszczą, a do tego masz 13-16 lat i lubisz twórczo działać w grupie samodzielnie myślących nastolatek, to koniecznie dołącz do prowadzonej przez nas grupy warsztatowej.

 • 3/01 2022

  ZAPYTANIE OFERTOWE

  Prowadzimy rozeznanie rynku w celu potwierdzenia ceny zajęć sportowych dla dzieci.